مردان این خانواده بی رحم ترین ماموران پلیس بودند / در تهران فاش شد

به گزارش رکنا، چند روز قبل چند مرد افغانستانی در تماس با پلیس، از سرقت پول‌ها و طلاهایشان توسط چند مأمور قلابی خبر دادند. یکی از آنها گفت: من و چند نفر از هم‌ولایتی‌هایم در خانه‌ای مستأجر هستیم. امروز سه مرد زنگ خانه‌مان را زدند و با نشان دادن کارت شناسایی، مدعی شدند که مأمور هستند.

آنها به جست و‌جوی خانه‌مان پرداختند و هر چه پول و طلا داخل خانه بود را سرقت کردند. آن زمان در خانه تنها بودم و نمی‌توانستم اعتراض کنم، چون تعداد آنها بیشتر بود.
با شکایت این مرد، تحقیقات از سوی مأموران اداره پنجم پلیس آگاهی پایتخت آغاز شد. مأموران به بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف خانه شاکی پرداخته و مشخص شد که سه مرد جوان بعد از سرقت، سوار خودروی پژو 405 شده و به همراه دو مرد دیگر متواری شده‌اند.

در ادامه تیم تحقیق با سرقت‌های مشابه در تهران و شهرهای اطراف مواجه شدند.شناسایی در زندان در بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل سرقت‌ها، تصاویر متهمان به دست آمد و زمانی که تیم تحقیق به سراغ آلبوم متهمان اداره آگاهی رفتند هویت یکی از آنها را شناسایی کردند.

ساسان ۴ سال قبل به اتهام کف‌زنی ۶ ماه در زندان بود. با به دست آمدن هویت یکی از متهمان، تیم تحقیق موفق به شناسایی همدستان او نیز شدند.

انهدام باند خانوادگی که سارق خانه های خارجی ها بودند

در حالی که هماهنگی با بازپرس شعبه پنجم دادسرای امور جنایی تهران صورت گرفته بود تا مأموران برای دستگیری اعضای این باند وارد عمل شوند، مشخص شد که چند روز قبل متهمان توسط پلیس شهرری بازداشت شده‌اند و در زندان به سر می‌‌برند. به دستور بازپرس علی‌ایرد موسی، متهمان برای تحقیقات به دادسرای ویژه سرقت منتقل شدند. آنها در تحقیقات به جرم خود اعتراف کرده و بازپرس شعبه پنجم دادسرای ویژه سرقت دستور شناسایی مالباختگان احتمالی این متهمان را صادر کرد.

گفت‌وگو با سردسته باند خانوادگی که همه دزد بودند

چطور این باند را تشکیل دادی؟/ همه ما فامیل هستیم. پدرم، برادرم و پسرهایش به همراه پسرخاله‌ام همگی اعضای باند هستیم.
چطور سرقت‌ها را انجام می‌‌دادید؟/ ۵ نفره برای سرقت می‌‌رفتیم، یک نفر راننده بود و داخل ماشین می‌‌نشست، یک نفر زاغ‌زن بود و خیابان را می‌پایید و سه نفر هم راهی خانه محل سرقت می‌‌شدیم. خودمان را مأمور معرفی می‌‌کردیم و وارد خانه‌ها یا ساختمان‌های نیمه‌ساز می‌‌شدیم و با پیدا کردن پول و طلاها سرقت کرده و فرار می‌‌کردیم.
چرا کارگران و اتباع بیگانه را برای سرقت انتخاب می‌‌کردید؟/ دو دلیل داشت؛ اول اینکه خیلی از آنها غیرقانونی در کشور ما کار و زندگی می‌‌کنند و می‌‌ترسند شکایت کنند. دوم اینکه آنها پول و طلاهایشان را در خانه نگهداری می‌‌کنند.
چقدر از این سرقت‌ها گیرتان آمد؟/نفری حدوداً ۴۰ میلیون تومان. اما فایده‌ای نداشت، همه پول‌ها را خرج تفریح و لباس کردیم و هیچی دست‌مان را نگرفت.
پدرت در این سرقت‌ها چه نقشی داشت؟/ بیشتر زاغ‌زن بود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟