3 مرد گلوی مهندس عمران را در آشپزخانه یک رستوران بریدند / در تهران رخ داد

به گزارش رکنا، رسیدگی به این پرونده ازبیست و یکم آبان ماه سال 92 به دنبال پیدا شدن جنازه پتوپیچ یک مرد جوان به نام امیر در جاده چالوس در دستور کار پلیس قرار گرفت. شواهد نشان می داد این مرد در محل دیگری کشته و احتمالا جنازه که گلوی او بریده شده بود ،نیمه شب به جاده چالوس منتقل شده است. تلاش پلیس برای افشای هویت وی آغاز شده بود که یک زن جوان به پلیس آگاهی رفت و از ناپدید شدن شوهرش خبر داد.

نشانی هایی که زن جوان به پلیس ارائه داد با قربانی مطابقت داشت. به این ترتیب این زن به سردخانه پزشکی قانونی رفت و جنازه همسرش را شناسایی کرد.پلیس در نخستین گام از تحقیقات دریافت امیر که مهندس عمران بود از مدتی پیش با یک مرد جوان به نام مهران که صاحب یک رستوران است اختلاف حساب داشته است.

تسویه حساب کینه جویانه منجر به قتل شد

مهران بازداشت شد اما خودش را بی گناه خواند. وی در بازجویی های بعدی گفت: برای تسویه حساب 96 میلیون تومانی دو مرد افغان را اجیر کردم تا امیر را ادب کنند اما آنها امیر را کشتند و من از آنها بی خبر هستم. مهران اما در تحقیقات بعدی لب به اعتراف گشود و گفت: دو دوست به نام های حمزه و سعید دست به این جنایت زده اند. با دستگیری حمزه و سعید آنها به قتل اعتراف کردند و گفتند از سوی صاحب رستوران برای قتل اجیر شده بودند.

سه متهم در حالی در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند که اولیای دم برای آنها حکم قصاص خواستند.

قتل فجیع مهندس عمران در رستوران

در آن جلسه صاحب رستوران گفت: مدتی بود با امیر اختلاف حساب داشتم .من به او تعدادی سند و چک داده بودم که آنها را پس نمی داد. اختلاف حساب ما 96 میلیون تومان بود. به همین خاطر به فکر انتقام جویی از او افتادم. با حمزه که پیک موتوری رستوران بود صحبت کردم و به او 5 میلیون تومان پول دادم تا امیر را گوشمالی بدهد. اما او پول را به دوستش سعید داده بود. به همین خاطر پای سعید هم به ماجرا کشیده شد. ما طبق برنامه از پیش طراحی شده امیر را به آشپزخانه رستوران کشاندیم. حمزه با ملاقه به سر امیر زد و سعید هم گلوی او را با چاقو برید. اما باور کنید من دستور قتل امیر را به آنها نداده بودم. بعد از این ماجرا 20 میلیون تومان به سعید و 18 میلیون تومان به حمزه دادم .

وقتی نوبت دفاع به دو متهم دیگر رسید صاحب رستوران را عامل جنایت معرفی کردند و گفتند ما به دستور او امیر را به آشپزخانه رستوران کشاندیم. او طنابی را دور گردن امیر پیچید و آن را کشید و ما را مجبور کرد تا او را همراهی کنیم. او خودش امیر را کشت.

حکم قصاص

در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شد و با توجه به مدرک های موجود در پرونده برای سه متهم به جرم مشارکت در قتل حکم قصاص صادر کرد.حکم صادره در دیوان عالی کشور تحت رسیدگی موشکافانه قرار گرفت و تایید شد. زمان زیادی تا اجرای حکم نمانده بود که حمزه توانستند رضایت اولیای دم را جلب کند و به زندگی برگردد.

به این ترتیب وی از جنبه عمومی جرم در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

بازگشت به زندگی

حمزه وقتی روبه روی قضات ایستاد گفت: در سالهایی که در زندان هستم خودم و خانواده ام عذاب کشیدیم.باور کنید من در قتل دخالتی نداشتم. به همین خاطر پدر و مادر و همسر قربانی که قیم فرزند خردسالش است نسبت به من اعلام گذشت کردند اما به مهران و سعید رضایت ندادند و آنها در یک قدمی اجرای حکم هستند.

وی ادامه داد: اولیای دم با دریافت 150 میلیون تومان اعلام گذشت کردند و به من زندگی دوباره بخشیدند. من در مدتی که در زندان هستم در دارالقران برای مقتول 12بار قران را ختم کرده ام و مسئولان زندان از رفتارم رضایت دارند.به همین خاطر از قضات تقاضا دارم در مجازاتم تخفیف قائل شوند تا زودتر آزاد شوم و پیش خانواده ام برگردم.

وی برگه رضایت نامه ای را از رییس زندان ارائه داد که در آن از حسن اخلاقی متهم نوشته شده بود.

سپس برادر مقتول که در دادگاه حضور داشت به قضات گفت: من و خانواده ام درباره پرونده کشته شدن برادرم تحقیقات زیادی انجام دادیم و به این نتیجه رسیدیم که حمزه در آن ماجرا فریب خورده بود و زیاد دخالتی نداشت. ما به زادگاه حمزه رفتیم و متوجه شدیم خانواده اش افراد شریفی هستند .ما به خاطر مادر حمزه و فرزندان خردسالش که مانند فرزند برادرم یتیم نشوند از قصاص او گذشتیم.

با پایان اظهارات این مرد قضات وارد شور شدند تا طبق ماده 612 قانون مجازات اسلامی برای حمزه حکم صادر کنند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟