لحظه به لحظه  تشییع پیکر شهید محسن فخری زاده
حجم ویدیو: 13.73M | مدت زمان ویدیو: 00:02:19

به گزارش رکنا، مراسم تشییع پیکر شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان با حضور فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح آغاز شد.

تشییع پیکر محسن فخری زاده آغاز شد

مراسم تشییع پیکر محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع آغاز شد.

بر اساس تصمیم ستاد بزرگداشت شهید فخری زاده، به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و جلوگیری از ازدحام جمعیت، این مراسم به صورت محدود و فقط با حضور فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح و خانواده شهید محسن فخری زاده برگزار شد.

محل تدفین شهید محسن فخری زاده - امام زاده صالح

محل تدفین شهید فخری‌زاده در امام‌زاده صالح تهران

محل تدفین شهید فخری زاده - امام زاده صالح(ع)

تصویری از فرزندان شهید محسن فخری زاده در مراسم تشییع پدرشان

تصویری از فرزندان شهید فخری زاده در مراسم تشییع پدرشان

سخنان امیر حاتمی، وزیر دفاع در مراسم تشییع پیکر شهید محسن فخری‌زاده

فکر کرده‌اند راهی را بسته‌اند، عزمی را شکسته‌اند اما نخواهند توانست. 

 ما با شهیدمان پیمان میبندیم که منسجم‌تر، مصمم‌تر و عزممان جزم تر خواهد شد.

وزیر دفاع: فرمان فرمانده کل قوا عملی خواهد شد

اگر دشمنان رذیلانه دست به این جنایت نزده بودند، چه بسا که شهید محسن فخری‌زاده گمنام از دنیا می‌رفتند اما اکنون تمام جهانیان این شهید عزیز را شناختند.

۴۰ سال گزینه نظامی دشمنان روی میز بود اما حالا این گزینه زیر میز رفت، بدانید این پیشرفت و قدرتمند شدن ادامه پیدا می‌کند.

در جلسه بودجه دولت گام اول را برداشتیم، دیروز تصمیم گرفتیم که بودجه پژوهش‌ها و فناوری‌های وزارت دفاع را دو برابر کنیم.

هیچ تروری و هیچ کار احمقانه‌ای در نزد مردم ایران بی پاسخ نخواهد ماند و عاملان به سزای عملشان می‌رسند و فرمان فرمانده کل قوا عملی خواهد شد.

من در همین جا از وزیر اطلاعات، فرمانده کل سپاه و نیروی انتظامی، رئیس قوه قضائیه می‌خواهم، مسئولیت پیگیری این امر را به عهده داریم و پیگیری خواهیم کرد و با همت این عزیزان عاملان و آمران و طراحان جنایت تعقیب خواهد شد و به سزای عملشان خواهند رسید.

سخنرانی وزیر دفاع در مراسم تشییع پیکر شهید محسن فخری زاده  از ملت‌ها و دولت‌هایی در این حادثه احساس مسئولیت کردند و نسبت به ترور ابراز انزجار کردند از همه آنها صمیمانه تشکر می‌کنم اما دولت‌ها و نهادهای بین المللی که مماشات کردند، بدانند که مماشات با تروریستها که بسیار پررو و وقیح هستند آنها را وقیح‌تر و پررو تر می‌کند و اگر موضع محکم نگیرید و اگر همچنان در دام نظرات دوگانه خود بمانید یک روز این ترور دامان شما را خواهد گرفت.

 چه شما این کار را بکنید و چه انجام ندهید ما همواره همانطور که در منطقه در سوریه و عراق به همراه دولت‌ها و ملت‌ها و نیروهای مسلح آن کشورها با تروریست‌ها مقابله کردیم باز هم این کار را انجام خواهیم داد. ما سرافراز و سربلند خواهیم بود و هرکس در مقابل تروریست‌ها سر تعظیم فرود بیاورد، حتماً سرافکنده خواهد بود.

اقامه نماز بر پیکر دانشمند شهید محسن فخری‌زاده

اقامه نماز بر پیکر دانشمند شهید «محسن فخری‌زاده»

اقامه نماز بر پیکر مطهر دانشمند شهید محسن فخری زاده به امامت نماینده ولی فقیه در وزارت دفاع قرائت شد.

حضور سردار قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه در مراسم تشییع شهید فخری زاده

حضور سردار قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه در مراسم تشییع شهید فخری زاده

 سردار قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه در مراسم تشییع شهید فخری زاده حضور پیدا کردند.

قرائت پیام مقام معظم رهبری در روز تشییع پیکر شهید محسن فخری زاده

حضور خادمان امام زاده صالح (ع) بر پیکر شهید محسن فخری زاده

 تشییع پیکر شهید محسن فخری زاده در امام زاده صالح

تشییع پیکر شهید محسن فخری زاده در امام زاده صالح

تشییع پیکر شهید محسن فخری زاده در امام زاده صالح

تدفین پیکر شهید فخری زاده در امامزاده صالح

پیکر مطهر شهید دانشمند محسن فخری زاده در حرم امام زاده صالح طواف داده شد و سپس در جوار شهدای گمنام و شهید شهریاری به خاک سپرده ‌شد.

پیام رهبر انقلاب در تشییع پیکر شهید محسن فخری زاده :
پیگیری جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران آن، و تلاش علمی و فنی شهید دانشمند
در ادامه مراسم امروز، پیام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر حکیم انقلاب پیرو شهادت دانشمند هسته‌ای و دفاعی کشور شهید دکتر محسن فخری‌زاده از سوی حجت‌الاسلام سید ضیاء الدین آقاجانپور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت «دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح» قرائت شد.
متن این پیام به قرار زیر است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ای و دفاعی کشور جناب آقای محسن فخری‌زاده به دست مزدوران جنایتکار و شقاوت‌پیشه به شهادت رسید. این عنصر علمی کم‌نظیر جان عزیز و گرانبها را به خاطر تلاش‌های علمی بزرگ و ماندگار خود، در راه خدا مبذول داشت و مقام والای شهادت، پاداش الهی اوست.
دو موضوع مهم را همه‌ی دست‌اندرکاران باید به جِدّ در دستور کار قرار دهند، نخست پیگیری این جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران آن، و دیگر پیگیری تلاش علمی و فنی شهید در همه‌ی بخشهائی که وی بدان‌ها اشتغال داشت.
اینجانب به خاندان مکرم او و به جامعه‌ی علمی کشور و به همکاران و شاگردان او در بخش‌های گوناگون، شهادت او را تبریک و فقدان او را تسلیت می‌گویم و علو درجات او را از خداوند مسألت میکنم.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟