فیلم عجیب ترین قاچاق از ایران به عراق + جزییات تاسف آور
حجم ویدیو: 7.77M | مدت زمان ویدیو: 00:01:31

به گزاش رکنا، از چند روز گذشته، همزمان با افزایش قیمت گوشت، بحث افزایش قاچاق دام زنده به خارج از کشور و ارتباط آن با افزایش قیمت گوش نیز مجدداً مطرح شده است.

نیروی انتظامی نیز در روزهای اخیر موفق به جلوگیری از خروج تعدادی رأس دام زنده به خارج از کشور شده است، مرزداران هنگ مرزی سردشت در یک عملیات با استفاده از تجهیزات اپتیکی و الکترونیکی متوجه تحرک قاچاقچیان احشام به قصد خروج در نوار مرزی شدند و نسبت به مهار آنها اقدام کرده و هزار رأس دام قاچاق از نوع گاو، گوسفند و بز را مهار کردند.

در یک عملیات دیگر نیز، مرزبانان در نوار مرزی شهرستان بانه و مریوان موفق به مهار 157 رأس احشام قاچاق در مرزهای کردستان شدند.

عباس تابش؛ رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان نیز در همین رابطه و درباره تأثیر افزایش قیمت گوشت و قاچاق دام، گفت: گوشت قرمز تاکنون قیمت‌گذاری نشده و تابع عرضه و تقاضا است البته در برخی استان‌ها مطلع شدیم که از خروج دام زنده جلوگیری شده است.

محمد کرمی رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز، مرغ و ماهی سنندج نیز گفت: یکی از دلایل افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار قاچاق دام زنده و تمایل چوبداران به فروش دام خود به خارج از مرزها است.

برخی از کارشناسان نیز بر این باورند افزایش قیمت دلار، باعث افزایش قاچاق دام به خارج از کشور شده و این موضوع نیز بر افزایش قیمت تأثیر گذاشته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟