به این معلم اهوازی باید نشان افتخار داد / دانش آموزانش تبلت ندارند + عکس

منصور حمیدی معلم فداکاری که دراین شرایط کرونایی، از آنجایی که دانش‌آموزانش تبلت ندارند برای اینکه از درس عقب نماند روزانه راهی روستای عماشی از توابع دهستان عنافچه می‌شود تا به آن‌ها درس بدهد.

به گزارش رکنا ، چند روز گذشته شبکه‌های اجتماعی عکس معلمی را منتشر کردند که روزانه از اهواز به مدرسه‌ای در روستای عماشیه از توابع دهستان عنافچه می‌رود تا دانش‌آموزانی را که تبلت و یا گوشی ندارد را در حیاط آن مدرسه درس بدهد.

نام این معلم فداکار منصور حمیدی است این معلم حدود دو سالی است که به صورت سرباز معلم مسیر 134 کیلومتری(رفت و برگشت) را از اهواز برای تدریس در روستای عماشیه طی می‌کند و تمام تلاش خود را برای آموزش‌دانش‌موزان این روستا به کار برده است.

وی در این رابطه اظهار کرد: در این روستا به 27 دانش‌آموز درس می‌دهم که هیچ کدام از آن‌ها تبلت یا گوشی موبایل ندارند تا بتوانند درس و کلاس را به صورت آنلاین دنبال کنند.

معلم فداکار اهوازی/ 134 کیلومتر از اهواز تا روستای عماشیه

وی افزود: به همین دلیل و برای ینکه دانش‌آموزان از درس عقب نمانند مجبور شدم تدریس به آن‌ها را حضوری انجام دهم، برای این منظور تدریس به دانش‌آموزان را در ساعت‌های مختلف در طول هفته تقسیم کردم و به هر گروهی گفتم در فلان ساعت و روز در مدرسه حاضر شوند تا هم به تمام بچه‌ها درس داده باشم هم با توجه به شرایط کرونایی ساعت‌های تدریس هر گروهی خلوت باشد.

این معلم فداکار با بیان اینکه بنده به وظیفه خودم عمل کردم و هیچ منتی سر دانش‌آموزان ندارم، گفت: دانش‌آموزانی که درس می‌دهم در مقطع ششم ابتدایی هستند و از آنجایی که درس همه آن‌ها خوب است و از همراهی آن‌ها راضی هستم خودم را موظف به کمک به آن‌ها می‌دانم.

منصوری بیان کرد: پس از رسانه‌ای شدن این موضوع، یک خیر سه تبلت را خریداری و در اختیار سه دانش‌آموز گذاشت اما 24 دانش‌آموز دیگر هنوز تبلت ندارند.

وی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه چه چیزی در این شرایط کرونایی سبب شد حضوری درس را ادامه دهد، عنوان کرد: با خودم فکر کردم اگر بخواهم منتظر تهیه و تامین تبلت برای دانش‌آموزان باشم قطعاً بچه‌ها از درس عقب می‌افتند که جبران این عقب افتادگی بعدها سخت می‌شود

حمیدی ابراز امیدواری کرد: با توجه به شرایط تدریس آنلاین، مسؤولان شرایطی فراهم کنند تا مابقی دانش‌آموزان نیز تبلت دار شود .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟