29 باند سرقت در البرز متلاشی شد + فیلم
حجم ویدیو: 15.72M | مدت زمان ویدیو: 00:02:08

به گزارش رکنا، سردار عباسعلی محمدیان در حاشیه نمایشگاه کشفیات پلیس آگاهی البرز اظهار کرد: در راستای ارتقای احساس امنیت در بین شهروندان و مبارزه جدی با سرقت، طرح دستگیری سارقان با مشارکت پلیس آگاهی استان البرز و فرماندهی انتظامی شهرستان‌های کرج و فردیس در مدت ۴۸ ساعت به اجرا در آمد.

وی با بیان اینکه دستگیری‌های ۴۸ ساعت گذشته حاصل ۴۵ روز تلاش شبانه‌روزی مأموران در امر شناسایی و تحت مراقبت قرار دادن سارقان است، تصریح کرد: در این طرح ۲۹ باند سرقت منهدم شدند که ۱۴ باند در امر سرقت خودرو و لوازم آن، ۶ باند در امر سرقت از منازل و ۹ باند به شیوه زورگیری اقدام به سرقت اموال شهروندان می‌کردند.

فرمانده انتظامی استان البرز با اشاره به اینکه عملیات دستگیری در سه استان و ۱۲ شهرستان مختلف انجام شده است، تصریح کرد: برخی از سارقان دستگیرشده از استان‌های دیگر به منظور سرقت به این استان آمده بودند که توسط پلیس دستگیر شدند.

دستگیری 121تن در قالب 29 باند سرقت

وی با بیان اینکه یکی از سارقان دستگیر شده در ۶ استان مختلف سابقه سرقت داشته و توسط پلیس آگاهی البرز دستگیر شده است، عنوان کرد: در بازرسی از مخفیگاه این سارقان تعداد ۲۸ خودرو سرقتی که تعدادی از آنها سند نمره شده بودند، ۳۰۰ تبلت و گوشی تلفن همراه، ۳ قبضه سلاح گرم، تعدادی زیادی سلاح سرد و لوازم منزل و اموال شخصی شهروندان کشف شد.

فرمانده انتظامی استان البرز با اشاره به اینکه ارزش اموال کشف‌شده تاکنون بیش از ۸۵ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: با تعامل خوبی که میان پلیس و دادستانی برقرار است سعی شده این سارقان با قرارهای سبک از زندان آزاد نشوند و مدت بیشتری را در زندان سپری کنند.

سردار محمدیان در پایان با هشدار به مخلان نظم و امنیت جامعه مبنی بر عزم جدی پلیس و دستگاه قضائی برای مبارزه با هنجارشکنی و سرقت متذکر شد: با توجه به اینکه حدود ۵۰ درصد سرقت‌ها در حوزه خودرو و لوازم آن صورت گرفته، از شهروندان تقاضا داریم با رعایت نکات پیشگیری از سرقت خودرو از به سرقت رفتن اموالشان پیشگیری کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟