مرد پلید برای همسرش دسیسه ای شوم داشت

به گزارش رکنا، رئیس پلیس فتا استان ایلام از دستگیری عامل کلاهبرداری از شهروندان تحت عنوان تشکیل صندوق‌های سرمایه گذاری خبر داد و گفت : متهم با سوء استفاده از شماره حساب و کارت بانکی همسر سابق خود اقدام به ارتکاب جرم می کرد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ "علی جمالی" رئیس پلیس فتا ایلام در این خصوص گفت: در پی مراجعه برخی از شهروندان به این پلیس و طرح شکایت با موضوع کلاهبرداری از آنان تحت عنوان تشکیل صندوق‌های سرمایه گذاری پرونده‌ای در این پلیس تشکیل شد و موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌های اولیه و تحقیقات مقدماتی از شاکیان مشخص شد که شخص یا اشخاصی با تبلیغات جعلی در شبکه‌های اجتماعی تحت عنوان مشارکت در تشکیل صندوق‌های سرمایه گذاری و اختصاص سودهای کلان ضمن ترغیب کاربران به مشارکت ؛ از این راه مبالغ بعضاً هنگفتی از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند.

کلاهبرداری با ترفند تشکیل صندوق‌های سرمایه گذاری

سرهنگ "علی جمالی" ادامه داد: با انجام اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان این پلیس متهم شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی دستگیر شد و در برابر مستندات به جرم ارتکابی خود اعتراف کرد.

این مقام مسئول با اعلام اینکه متهم جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شد، بیان داشت: متهم با سوء استفاده از شماره حساب و کارت بانکی همسر سابق خود از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد.

رئیس پلیس فتا ایلام توصیه کرد: به آگهی‌ها و تبلیغات جعلی که در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی تحت عنوان سرمایه گذاری با سود دهی بالا منتشر می شود توجه نکنید و قبل از هر اقدامی از صحت موضوع اطمینان حاصل کرده و هویت انتشار دهندگان آگهی‌های تبلیغاتی را شناسایی کنید.

سرهنگ جمالی از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه مورد مجرمانه، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی به همکاران ما اطلاع دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟