زندانی حبس ابدی به خاطر قتل وحشیانه زن تهرانی بازداشت شد + عکس امروز از متهم

به گزارش اختصاصی خبرنگار جنایی رکنا، عقربه ها ساعت 10:10 دقیقه صبح پنج شنبه 29 خرداد امسال را نشان می داد که ماموران کلانتری 126 تهرانپارس در جریان پیدا شدن جسد سوخته شده زنی در زیر پل بزرگراه بابایی در تقاطع اتوبان باقری قرار گرفتند.

همین کافی بود تا تیمی از ماموران اداره 10 پلیس آگاهی تهران همراه بازپرس واحدی برای بررسی موضوع به محل جنایت اعزام شدند.

جسد زن ناشناس که لباس بیرون به تن داشت با گردنبند، دستبند و انگشتر طلایش سوزانده شده بود و 4 فشنگ جنگی و یک کلت کمری شکسته شده نیز در نزدیکی محل جنایت پیدا شد و احتمال داشت که زن جوان در ابتدا با شلیک گلوله به قتل رسیده و سپس از سوی قاتل به آتش کشیده شده است.

شناسایی جسد سوخته زن تهرانی

در این مرحله بازپرس ویژه قتل دستور داد تا جسد برای بررسی علت مرگ و شناسایی وی به پزشکی قانونی منتقل شود که در ادامه کارآگاهان به سراغ پرونده های گمشده رفتند و مشخص شد در همان روز خانواده ای با مراجعه به کلانتری 101 تجریش از ناپدید شدن مادرشان به نام حمیده خبر دادند که مشخصات وی با جسد سوخته شباهت داشت.

خانواده حمیده با مراجعه به پزشکی قانونی با توجه به انگشتر طلای مادرشان موفق به شناسایی جسد سوخته زن تهرانی که همان حمیده بود، شدند.

تنها مظنون پرونده

کارآگاهان با شناسایی جسد سوخته زن تهرانی به سراغ خانواده وی رفتن که یکی از اعضای خانواده حمید گفت: مادرم با مردی به نام فرزین قرار ملاقات داشت تا اختلاف مالی که داشتند را حل کنند اما پس از خارج شدن مادرم دیگر اطلاعی از او نداشتیم.

وی افزود: مادرم یک مغازه در میدان امام حسین«ع» داشت و سال 90 آن را به قیمت یک میلیارد تومان به یک زن به نام شهره فروخت و در همان روزها متوجه شدیم، شهره مغازه را برای پسرش فرزین که با خواهر یکی از خوانندگان معروف پاپ ازدواج کرده بود خریداری کرده و در این معامله میلیاردی بخشی از آن را پول نقد پرداخت کرد و چند فقره به مادرم دادند که هیچ از چک ها نقد نشده و همین شروع اختلاف مالی مادرم با فرزین شد.

وی ادامه داد: مادرم از فرزین شکایت کرد اما متوجه شدیم فرزین به خاطر حمل مواد مخدر شیشه دستگیر و به زندان ساری منتقل شده است و در این سالها پرونده شکایت مادرم در دادگاه باز بود تا فرزین آزاد شود تا اینکه با شروع شیوع کرونا در کشور متوجه شدیم فرزین با قرار وثیقه از زندان آزاد شده است.

پسر حمیده گفت: فرزین پس از آزادی از زندان با مادرم تماس گرفت تا مشکل مالی شان را حل کنند و روز ناپدید شدن حمیده قرار بود مادرم به کن سولقون برود تا در قرار ملاقات با فرزین اختلاف مالی شان را حل کنند و قرار بود من هم به آنجا بروم و اما دیر به خانه رسیدم و خواهرم گفت که فرزین به در خانه آمده و همراه مادرم به محل قرار فتند.

وی افزود: نگران بودم و به تلفن همراه مادرم تماس گرفتم جواب نداد و ساعتی بعد هم موبایل مادرم خاموش شد تا اینکه از نگرانی به کلانتری تجریش رفتم و در خواست کمک کردم.

تحقیقات میدانی

کارآگاهان در ادامه با بررسی دوربین های مداربسته در نزدیکی خانه حمیده مشاهده کردند فرزین روز حادثه با خودروی همسرش به سراغ حمیده رفته و او را سوار بر خودرویش کرده است و با این سرنخ کارآگاهان به سراغ فرزین رفتند اما مشخص شد فرزین اما همان روز قتل ناپدید شده و کسی از او اطلاعی ندارد.

تجسس های فنی ادامه داشت و کارآگاهان در ادامه پی بردند 3 تن از اعضای خانواده فرزین در فراری دادن وی نقش داشته و سعی دارند خود را از ماجرای فرار فرزین بی اطلاع نشان دهند.

همین کافی بود تا بازپرس شعبه 11 دادسرای امور جنایی تهران دستور بازداشت 3 عضو خانواده فرزین که در فراری دادنش نقش دارند را صادر کند.

مظنون فراری تسلیم پلیس شد

فرزین که نزدیک به 3 ماه فراری بود وقتی متوجه شد که اعضای خانواده اش دستگیر شدند صبح امروز با حضور در شعبه 11 دادسرای امور جنایی تهران خود را تسلیم پلیس کرد.

فرزین در اعترافاتش گفت: سال 91 بود که به خاطر حمل یک کیلو شیشه به حبس ابد محکوم شدم و پس از چند سال با درخواست بخششی که داده بودم پذیرفته شدو از سال 98 با رای باز آزاد شدم و 5 روز اول هفته را در آشپزخانه زندان بودم و 2 روز آخر هفته را آزاد بودم که تصمیم گرفتم به اختلاف ملکی که با حمیده داشتم در دوران آزادی ام حل کنم.

وی افزود: من قاتل نیستم، من روز ماجرا به خاطر اختلافی که با حمیده داشتم به سراغش رفتم و اختلافمان آنقدر زیاد نبود که بخواهم او را به قتل برسانم و جسدش را بسوزانم و نمی دانم چه اتفاقی افتاده است.

4 دلیل برای اتهام قتل فرزین

قاضی واحدی با 4 دلیل دستور بازداشت فرزین را به اتهام مباشرت در قتل حمیده صادر کرد.

1/ اختلاف میلیاردی فرزین با مقتول.

2/ آثار لکه های خون داخل خودروی همسر فرزین که روز حادثه فرزین با آن خودرو به دنبال حمیده رفته کشف شد و بررسی های نشان از آن داشت که آثار خون داخل خون با گروه خونی حمیده هم خوانی دارد.

3/ دوربین های مداربسته نشان از آن دارد که فرزین آخرین کسی بوده که حمیده را سوار بر خودرویش کرده و پس از آن جسد سوخته حمیده پیدا می شود.

4/ فرار فرزین بعد از قتل حمیده، 4 دلیلی بود که حمیده در برابراتهام قتل عمدی قرار گرفت.

فرزین در این مرحله در دفاعیات خودش گفت: اختلافم دلیلی برای قتل نبود و خودروی نیز برای همسرم است که شاید با آن به خرید رفته و گوشت خریده است و آثار خون از گوشت ها بوده که روی کف پوش خودرو قرار داده است.

وی ادامه داد: علت فرارم این بود که چون سالها در زندان بودم و اگر به عنوان مظنون دستگیر شوم دوباره باید به زندان بازگردم و تا وقتی که بتوانم ثابت کنم بیگناهم در زندان باید باشم به همین خاطر نمی خواستم دوباره به زندان بروم.

بنا بر این گزارش، فرزین به دستور بازپرس واحدی با اتهام قتل عمد در اختیار ماموران اداره 10 پلیس آگاهی تهران قرار گرفته است و تحقیقات تکمیلی ادامه دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟