دسیسه شوم برای یک مرد بازاری در تهران + عکس

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه "حمدالله علیزاده" رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران گفت: چندی پیش پرونده ای با موضوع سرقت لپ تاپ، مدارک شخصی و دسته چک از کلانتری 113 بازار به منظور رسیدگی تخصصی به این پایگاه ارجاع شد و در اختیار کارآگاهان تیم مبارزه با سرقت لوازم خودرو پایگاه هفتم قرار گرفت.

سرقت لوازم داخل خودرو

وی بیان داشت: شاکی در تشریح اتفاق رخ داده اظهار داشت، خودرو پراید خود را در کنار خیابان پارک کرده بودم که پس از مراجعه متوجه سرقت اموال و مدارکم شدم.

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی با بیان اینکه در تحقیقات میدانی سرنخی از عامل یا عاملان سرقت به دست نیامد، افزود : پس از گذشت مدتی شاکی ضمن حضور در این پایگاه اعلام کرد که یک فقره چک مسروقه وی توسط شخصی به نام مسعود برای نقد شدن به بانک ارسال شده و به دلیل کمبود موجودی چک برگشت خورده است.

این مقام پلیسی تصریح کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی، هویت دارنده چک شناسایی و به پایگاه هفتم پلیس آگاهی احضار شد و بنابر اظهاراتش وی چک را از فردی به نام رضا که توسط شخصی به نام بهروز به او معرفی شده بود توسط پیک گرفته است و در حال حاضر رضا در کشور قزاقستان به سر می برد.

کلاهبرداری میلیونی از مرد بازاری

وی تصریح کرد: در تحقیقات انجام شده صحت ادعاهای مسعود تایید شد و مشخص شد وی از افراد خوش نام در زمینه خرید و فروش آهن آلات می باشد که رضا با سوءاستفاده از کهولت سن از وی مبلغ 42 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است و تنها یک شماره تلفن از او دارد .

کارآگاه علیزاده با بیان اینکه در گام بعدی تحقیقات، کارآگاهان به شناسایی هویت و محل اختفاء رضا پرداختند، گفت: در شاخه دیگری از تحقیقات مشخص شد که شماره تلفنی که رضا با مال باخته در ارتباط بوده به نام وی نبوده و به نام فردی به نام داود می باشد.

این مقام انتظامی اشاره کرد: با احضار داود وی اظهار داشت، خط تلفنی که به وسیله آن فرد کلاهبردار با مال باخته در تماس بوده است به نام من است اما در اختیار عمویم به نام بهروز می باشد. بررسی سرنخ های موجود نشان داد شخصی به نام رضا وجود خارجی ندارد و فرد کلاهبردار همان بهروز می باشد.

این مقام انتظامی گفت : با انجام اقدامات گسترده مخفیگاه بهروز در محدوده میدان امام خمینی شناسایی و با هماهنگی های قضائی بهروز در مخفیگاهش دستگیر و برای انجام تحقیقات به پایگاه هفتم پلیس آگاهی انتقال یافت.

وی با اشاره به اینکه متهم منکر جرم ارتکابی بود، اظهار کرد: با دعوت از مسئولان باربری و راننده کامیون هایی که آهن آلات را برای بهروز جابجا کرده بودند و تحقیقات به عمل آمده مشاهده شد تمامی بارنامه ها به نام جعلی رضا ثبت و افراد دعوت شده، فرد دستگیر شده (بهروز) را به عنوان رضا شناسایی کردند.

این مقام انتظامی در پایان خاطرنشان کرد: با تکمیل پرونده متهم با دستور مقام قضائی روانه زندان شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟