دزدان بار صادراتی از کامیون‌های در مرز شلمچه دستگیر شدند

به گزارش رکنا ، سرهنگ همت‌علی ترکارانی اظهار داشت: به دنبال انتشار ویدیوی سرقت کالا از کامیون‌های حامل کالای صادراتی در بارانداز شلمچه موضوع بلافاصله پیگیری و پس از آن ۲ نفر از سارقان توسط نیروی انتظامی و سه نفر توسط مرزبانی دستگیر و به مقامات قضایی معرفی شدند.

وی افزود: با توجه به اینکه کامیون‌های حامل کالای صادراتی برای جا به جایی کالا در بارانداز شلمچه متوقف هستند سارقان از این موضوع سوء استفاده کرده و اقدام به سرقت می‌کنند.

سرهنگ ترکارانی، ادامه داد: با توجه به اینکه بارانداز در حوزه نیروی انتظامی نیست و در حوزه مرزبانی و حراست سازمان منطقه آزاد اروند است، لذا کنترل این گونه افراد با حراست مربوطه است.

مرز شلمچه روزانه بیش از ۲۰۰ دستگاه کامیون حامل انواع کالای صادراتی تولید داخل و ۱۵۰ کامیون عراقی در بارانداز مرزی شلمچه برای تخلیه و بارگیری کالا تردد دارند.

در سال‌های گذشته با توجه به رونق صادرات روزانه بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ کامیون کالای صادراتی در بارانداز شلمچه تردد دارند و یکهزار و ۵۰۰ نفر نیروی خدماتی در این بارانداز اقدام به جابه جایی کالا از کامیون های ایرانی به کامیون های عراقی می کردند و با کاهش صادرات نیروهای خدماتی بیکار شدند.

مرز شلمچه در فاصله ۱۵ کیلومتری خرمشهر و ۲۵ کیلومتری بصره عراق قرار دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟