آدمکش تهرانی به اعدام محکوم شد / او احمد را با ماشین زیر گرفته بود +  عکس

به گزارش رکنا، زیرگرفتن مرد بدهکار با خودرو رسیدگی به این پرونده از 2 سال قبل به دنبال انتقال جنازه خونین مرد 32 ساله به نام احمد به بیمارستان آغاز شد. یکی از خودرو های عبوری از جاده پاکدشت وی را به بیمارستان رسانده بود. شواهد نشان می‌داد این مرد در برخورد رانندگی کشته شده است.

تلاش پزشکان برای نجات احمد بی نتیجه ماند و وی روی تخت بیمارستان تسلیم مرگ شد. پلیس برای افشای راز جنایت مرموز به بررسی پرداخت و در بازجویی از دوستان احمد دریافت صاحب یک کارگاه تولیدی در حاشیه پاکدشت به نام بهروز وی را عمدی با ماشین زیر گرفته است.

وقتی کارشناسان راهنمایی و رانندگی اعلام کردند قربانی در تصادف رانندگی عمدی کشته شده بهروز بازداشت شد.

وی در تشریح جزئیات درگیری گفت : من صاحب کارگاه اجاره ای در پاکدشت هستم و چندین کارگر داشتم. احمد را مدتی بود می شناختم . چند بار به او جنس داده بودم و 60 میلیون تومان از او طلب داشتم اما او طلبش را نمی داد. به همین خاطر از کارگران کارگاه خواستم تا او را سوار ماشین کنند و به کارگاه بیاورند .من می‌خواستم با او تسویه حساب کنم اما احمد فرار کرد من هم با ماشین او را تعقیب کردم اما ناخواسته او را زیر گرفتم.

به دنبال اعتراف های این مرد و بازسازی صحنه جرم، وی به اتهام آدم ربایی و قتل عمد و چهار نفر از کارگران کارگاهش به اتهام آدم ربایی بازداشت شدند. آنها در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران از خود دفاع کردند.

قتل خونین در پاکدشت رخ داد

در ابتدای جلسه پدر و مادر احمد از طرف خودشان و نوه صغیرشان درخواست قصاص را مطرح کردند.

پدر وی گفت: احمد با ما تماس گرفت و گفت بهروز او را ربوده ولی او توانسته از دستش فرار کند و حالا در راه بازگشت به خانه است.اما چند ساعت بعد از بیمارستان تماس گرفتند و گفتند پسرم تصادف کرده است. من شک ندارم بهروز پسرم را عمدی با ماشین زیر گرفته است.اما وقتی بهروز در جایگاه ویژه ایستاد قتل عمدی و آدم ربایی را گردن نگرفت.

وی گفت: من هنگام رانندگی اصلاً احمد را ندیده بودم و ناخواسته او را زیر گرفتم .

وی ادامه داد: من احمد را می‌شناختم و هیچ خصومتی با او نداشتم .مدتی بود با او کار می کردم اما آدرس دقیقی از او نداشتم. فقط چند شماره تلفن داشتم که بیشتر اوقات خط های تلفن خاموش بود .

این متهم در تشریح جزئیات قتل گفت : آن روز در خانه ام خواب بودم که همسایه های کارگاه با من تماس گرفتند و گفتند یکی از کارگران کارگاه به نام محمد زخمی شده است . من هیچ اهمیتی ندادم و گمان کردم محمد در درگیری میان کارگران زخمی شده اما صاحب کارگاه درحالی که هراسان بود با من تماس گرفت و گفت محمد خونین روی زمین افتاده و حالش بد است. همان موقع به کارگاه رفتم. محمد حالش بد بود و التماس می‌کرد تا او را به بیمارستان برسانم .به همین خاطر او را سوار ماشین کردم اما چون پول زیادی همراه نداشتم از محمد خواستم تا به خانه‌شان برویم و دفترچه بیمه اش را برداریم.

وی ادامه داد : من در حاشیه جاده احمد را دیدیم که ایستاده بود .جاده سه لاین داشت اما یکی از لاین ها به خاطر توقف یک ماشین بسته شده بود . من میخواستم از قسمت دوربرگردان دنده عقب بروم اما ناخواسته گوشه ماشین با احمد برخورد کرد اما باور کنید ماشینم سرعت زیادی نداشت .احمد روی خاک کنار جاده افتاد و من به راهم را ادامه دادم.

متهم گفت : کارشناسان راهنمایی و رانندگی گفته‌اند احمد ابتدا روی کاپوت ماشین افتاده و سپس به زمین سقوط کرده و کشته شده است .اما من این اظهارنظر را قبول ندارم .مرگ احمد اتفاقی و غیرعمدی بود.

سپس سه کارگر کارگاه بهروز یک به یک در جایگاه ویژه ایستادند. یکی از آنها گفت : بهروز واحمد با هم اختلاف حساب مالی داشتند. بهروز از ما خواست احمد را بدزدیم و به کارگاه بیاوریم تا با او تسویه حساب کند. اما چون احمد فرار کرده بود بهروز با ماشین او را تعقیب کرد و زیر گرفت.

سایر متهمان نیز این حرف را تایید کردند و گفتند به دستور بهروز ، احمد را به زور سوار ماشین کردند و با خود به کارگاه آوردند. یکی از آنها گفت به دستور بهروز ماشین احمد را به ملایر بردم و آتش زدم تا حقیقت برملا نشود.

حکم قصاص قاتل به دیوان عالی کشور فرستاده شد

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند وبهروز را به خاطر قتل عمدی به قصاص و به خاطر آدم ربایی به 10 سال زندان محکوم کردند.یکی از کارگران بهروز به 10 سال زندان، دیگری به خاطر معاونت در آدم ربایی به 5سال زندان و متهم ردیف چهارم نیز به خاطر تخریب عمدی خودرو قربانی به 3سال زندان محکوم شد. اما متهمان به حکم صادره اعتراض کردند. با درخواست فرجام خواهی، پرونده برای رسیدگی موشکافانه به دیوان عالی کشور فرستاده شد. قرار است قضات عالی رتبه بار دیگر به بررسی پرونده بپردازند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟