آدم ربایی وحشتناک برای وصول طلب / سرنوشت مرد آدم ربا در دادگاه تغییر کرد

به گزارش گروه حوادث رکنا، چند ماه قبل مرد جوانی با مراجعه به پلیس از ربوده شدنش به دست سه مرد خبر داد و گفت: چند روز قبل در حال رفتن به محل کارم بودم که سرنشینان یک خودرو راهم را سد کردند و مرا به زور ربوده و به کرج بردند. آنها برای آزادی‌ام 100 میلیون تومان پول خواستند اما من موفق به فرار از دست آنها شدم.

پس از این شکایت، تحقیقات آغاز و در ادامه متهمان شناسایی و دستگیر شدند. این در حالی بود که مشخص شد سردسته باند یکی از دوستان شاکی بوده که برای وصول طلب 60 میلیون تومانی‌اش دست به آدم‌ربایی زده است. وی گفت: من از این مرد پول می‌خواستم اما او طلبم را نمی‌داد من هم تصمیم گرفتم او را بربایم و در قبال آزادی‌اش به پولم برسم که موفق نشدم.

این در حالی بود که متهمان به جرم آدم‌ربایی در شعبه 12 دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند و سرانجام توانستند با جلب رضایت شاکی و قانون کاهش در مجازات مشمول تخفیف مجازات شوند.

تصویب قانون برای کمک به محکومان

قاضی ملکی، رئیس شعبه دوازدهم درباره این پرونده گفت: مجازات آدم‌ربایی 15 سال حبس است اما با توجه به تصویب قانون کاهش در مجازات محاکم کیفری یک و دو و با توجه به کثرت پرونده‌هایی که از شعبه اجرای احکام اعاده شده است و همچنین از آنجا که خانواده متهمان توانسته بودند رضایت شاکی را جلب کنند برای متهمان تخفیف در مجازات در نظر گرفتیم.

وی در ادامه گفت: با توجه به شرایط کرونایی کشور و نگاه ویژه به قانون تخفیف مجازات و سیاست حبس‌زدایی در قوه قضائیه بسیاری از پرونده‌ها مشمول قانون یادشده هستند و دادگاه‌ها با اعمال این قانون در شرایط کرونایی می‌توانند میزان حبس را کم کنند. به عبارتی دیگر دادگاه‌ها با اعمال این قانون می‌توانند مجازات محکومان را در حد قابل توجهی کاهش دهند و این قانون دست قضات را برای کمک به محکومان باز کرده است.

در این قانون به رضایت شاکی توجه زیادی شده است و خانواده متهمان می‌توانند از این فرصت بخوبی استفاده کنند و با جلب رضایت شاکی برای متهم تخفیف بگیرند حتی در برخی موارد ممکن است محکومیت را از بین ببرد یا کاهش دهد بنابراین بهتر است خانواده محکومان در جلب رضایت شاکی اقدام کنند. قبل از این قانون، برخی جرایم حتی با رضایت شاکی هم حل نمی‌شد اما الان قابل حل شدن است و با استفاده از امتیازات قانونی در این شرایط سخت کرونا، می‌توان برای حبس‌زدایی و تخفیف در مجازات بهره برد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟