شکنجه مرد تهرانی بخاطر الماس میلیاردی + اعترافات در دادسرا

به گزارش اختصاصی خبرنگار جنایی رکنا، صبح دومین روز شهریورماه امسال مردی با حضور در کلانتری 118 ستارخان از ربوده شدن برادرش به نام صفر اطلاع داد و در ادامه تیمی از ماموران برای بررسی موضوع وارد عمل شدند.

ماموران در بررسی های ابتدایی پی بردند که مرد 50 ساله شب قبل برای رفتن به خانه یکی از بستگانش از خانه خارج شده و ناپدید می شود تا اینکه صبح روز بعد آدم ربایان در تماس با خانواده وی درخواست کردند 130 میلیارد تومان پول نقد یا معادل آن دلار یا الماس بدهند.

تحقیقات پلیسی

همین کافی بود تا به دستور بازپرس سهرابی از شعبه 9 دادسرای امور جنایی تیمی از ماموران اداره 11 پلیس آگاهی تهران برای دستگیری این آدم ربایی میلیاردی وارد عمل شوند.

کارآگاهان در گام نخست پی بردند که آدم ربایان که 3 مرد بودند با خودروی پژو 405 نقره ای رنگ با چراغ گردان پلیس و در نقش مامور در منطقه ستارخان به ربودن مرد 50 ساله کردند.

ماموران در ادامه تحقیقات اطلاع پیدا کردند که مردی به نام شاهرخ از قبل با مرد کارخانه دار اختلاف مالی داشته و سرنخ های به دست آمده از دوربین های مداربسته و شماره پلاک خودروی آدم ربایان، ردیابی های پلیسی را به سمت شاهرخ کشاند.

دستگیری آدم ربایان 130 میلیاردی

کارآگاهان با سرنخ های به دست آمده مخفیگاه شاهرخ و همدستانش در یکی از شهرهای غرب تهران ردیابی شد و ماموران روز پنج شنبه 6 شهریور ماه در یک عملیات غافلگیرانه به مخفیگاه آدم ربایان رفته و موفق به دستگیری 3 آدم ربا شده و مرد کارخانه دار نیز از چنگ گروگانگیران رهایی یافت.

ماموران در بازرسی از مخفیگاه آدم ربایان یک اسلحه کلت کمری و فشنگ جنگی، گاز اشک آور و 3 چاقو به دست آوردند.

شکنجه گاه مرد کارخانه دار

مرد کارخانه دار که در جنوب تهران یک کارخانه سنگ بری دارد در اظهاراتش گفت: قصد رفتن به خانه یکی از بستگانم را داشتم که متهمان مرا به زور سوار بر خودرو کرده و در ابتدا مرا به بیابان های اطراف تهران بردند و چند ساعتی مرا در یک چادر مسافرتی نگه داشتند و مرا هدف ضرب و شتم قرار دادند.

وی افزود: پس از چند ساعت که مرا کتک زدند سوار بر خودرو کرده و به یک خانه بردند و در آنجا مرا تهدید کردند که باید یک الماس به آنها بدهند تا رهایم کنند.

مرد 50 ساله ادامه داد: مرا در این مدت شکنجه کردند و حتی با اسلحه کلت تهدید به مرگ کرده و حتی پاهایم را سوزاندن و می گفتند اگر خانواده ام پول درخواستی یا الماس گرانقیمت را برایش تهیه نکنند مرا خواهند کشت تا اینکه پلیس وارد مخفیگاه آنها شد و آدم ربایان را دستگیر کردند.

اعترافات سردسته آدم رباها

شاهرخ در همان ابتدا به آدم ربایی اعتراف کرد و گفت: من سالهاست که در کار خرید و فروش الماس کار می کنم و چند سال قبل با توجه به شناختی از مرد کارخانه دار داشتم به او پیشنهاد یک معامله الماس دادم.

وی افزود: مرد کارخانه دار یک الماس گرانقیمت از من گرفت و قرار بود پولش را بپردازد اما هیچ پولی به من نداد و در این مدت هر چه از او خواستم تا پولم را بدهد حرفی نمی زد و چون هیچ رسیدی و مدرکی نداشتم نمی توانستم از او شکایت کنم به همین خاطر تصمیم به این کار گرفتم و از دوستانم نیز کمک خواستم که آنها نیز پذیرفتند.

بنا بر این گزارش، متهمان برای تحقیقات بیشتر به دستور بازپرس سهرابی در اختیار ماموران اداره11 پلیس آگاهی تهران قرار دارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟