خرید خودرو کار دست مرد یزدی داد

رئیس پلیس فتا استان یزد از شناسایی و دستگیری فردی که با درج آگهی جعلی در سایت دیوار اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کرد، خبر داد.

به گزارش رکنا، سرهنگ مرتضی ابوطالبی، رئیس پلیس فتا استان یزد در تشریح این خبر گفت: با مراجعه تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از آنان در سایت دیوار، پرونده‌ای در این پلیس تشکیل شد و موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: بررسی‌های اولیه از شاکیان نشان داد که آنها از طریق آگهی درج شده در سایت دیوار قصد خرید خودرو داشته اند که پس از واریز مبلغ 50 میلیون ریال به عنوان بیعانه به شماره حساب اعلام شده، فروشنده دیگر پاسخگو نبوده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: این متهم با درج آگهی با قیمت وسوسه انگیز خودرو در سایت دیوار، اقدام به اخذ بیعانه از قربانیان می کرد و پس از اخاذی از چندین نفر سیم کارت خود را تعویض ومجدداَ با مشخصات دیگری اقدام به درج آگهی می کرده است، در نهایت کارشناسان پلیس فتا پس از انجام یک‌ سری اقدامات فنی و تخصصی و هماهنگی با دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای، متهم را طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند و ادوات و تجهیزات رایانه ای و الکترونیکی وی را کشف و ضبط نمودند.

دستگیری کلاهبردار حرفه ای سایت دیوار / پلیس یزد فاش کرد

سرهنگ ابوطالبی به هموطنان تاکید کرد: در استفاده از فضای مجازی برای تبادل یک کالا باید همواره این مهم را در نظر داشت که ممکن است تبلیغ صورت گرفته برای کالا ماهیت واقعی نداشته باشد و در پس شماری از این تبلیغات، افرادی شیاد فعالیت می‌کنند که ممکن است قصد کلاه‌برداری داشته باشند.

این مقام مسئول ادامه داد: عده‌ای از کاربران خریدار تصور می‌کنند‌ اگر فروشنده شماره حساب و یا شماره تلفن و آدرس خود را در آگهی درج کند می‌توان به او اعتماد کرد اما این تصور اشتباه است زیرا ممکن است اطلاعات شخص دیگری مورد سوء‌استفاده قرار گرفته باشد.

رئیس پلیس فتا استان یزد خاطر نشان کرد‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند، همچنین شماره تماس 03521825050 به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان یزد است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟