این 5 تهرانی عاشق پول های بادآورده بودند / شگرد این باند چه بود؟

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران از دستگیری اعضای باند 5 نفره جعل و کلاهبرداری که اسناد تجاری مانند چک را سرقت و با جعل این اسناد خرید می کردند، خبر داد.

به گزارش رکنا، سرهنگ "سیدعلی شریفی" اظهار داشت : بیست و ششم فروردین ماه پرونده ای از سوی بازپرسی دادسرای ناحیه 7 تهران با موضوع کلاهبرداری برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع شد .

وی افزود : محتویات پرونده حاکی از آن بود، شاکی بیست و ششم فروردین ماه آگهی فروش یک دستگاه لپ تاپ به مبلغ 35 میلیون تومان در فضای مجازی درج می کند و فردی به نام " امیر " برای خرید مراجعه و در عوض یک فقره چک بانکی مربوط به شرکت تولیدی را به شاکی ارائه و بیان می کند که مدیر عامل آن شرکت می باشد که شاکی پس از ارائه چک به بانک متوجه می شود چک سرقتی و سارق مهر و دسته چک شرکت تولیدی را سرقت کرده است .

انهدام باند 5 نفره سرقت و جعل در تهران

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه پرونده به دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه یکم پلیس آگاهی ارجاع شد، گفت : تحقیقات تخصصی پلیس آغاز و در نهایت بیست و هفتم مرداد ماه کلاهبردار شناسایی و کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه وی در شهرک اکباتان را شناسایی و با هماهنگی های قضائی متهم را در یک عملیات پلیسی دستگیر کنند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران توضیح داد: امیر پس از انتقال به پلیس آگاهی به جرایم متعددی با همین شیوه و خرید اجناس مختلف از مال باختگان اقرار کرد و اظهار داشت، چک های مسروقه را از فردی به نام داود خریده است و توانسته با این روش مبلغ 3 میلیارد ریال به دست بیاورد که در گام بعدی کارآگاهان موفق به دستگیری داود شدند و هنگام دستگیری وی تعداد زیادی چک های سرقتی کشف و متهم به همراه چک های کشف شده به پایگاه یکم منتقل شد.

وی ابراز داشت: داود با قبول بزه فروش اوراق و اسناد تجاری مسروقه به کارآگاهان، گفت : دسته چک ها را از فردی به نام " بهرام " که پاتوق وی در بازار تهران می باشد خریده است که در ادامه کارآگاهان در همان روز به سرعت روانه بازار تهران شدند و بهرام را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی تعداد زیادی چک سرقتی و همچنین 2 عدد تراول 50 هزار تومانی جعلی کشف کردند .

سرهنگ شریفی در ادامه با اشاره به اینکه بهرام نیز به جرم ارتکابی اعتراف و اظهار داشت اجناس الکترونیکی برای جعل را از فردی به نام قاسم مالک مغازه ای در خیابان ولی عصرخریده است، گفت : در ادامه عملیات پلیسی قاسم نیز با هماهنگی قضائی دستگیر و به جرم خود اعتراف کرد.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی در پایان خاطرنشان کرد : با توجه به دستگیری تمامی اعضای باند متهمان پس از انجام تحقیقات به دادسرا اعزام و با صدور قرار تامین مناسب از سوی مقام قضائی تحت نظر قرار گرفته و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟