سرنوشت قاتل کودک 11 ساله دهدشتی / چرا اعدام نشد؟

اختلاف هفت ساله دو طایفه دهدشتی در دهه ولایت و امامت با صلح و سازش به پایان رسید و قاتل اعدام نشد.

به گزارش رکنا ،  با تلاش و میانجیگری مسؤولان استانی و شهرستان، ائمه جمعه، نماینده سابق مردم کهگیلویه در مجلس و معتمدین محلی و ریش‌ سفیدان اختلاف هفت ساله دو طایفه بزرگ در دهدشت به صلح و سازش منجر شد.

13 شهریور 1392 بود که در منطقه سردسیری دیلگون نوجوان ۱۱ ساله به نام صادق عزیزی فرزند طهمورث از طایفه بابکان در درگیری طائفه‌ای میان بابکانی و اولاد میرزاعلی کشته شد.

 حالا با گذشت هفت سال درگیری و اختلاف این دو طایفه اولیای دم به رسم ادب و گذشت بنا به درخواست مسوولان و ریش سفیدان استانی، لشکری و کشوری جهت رضای خداوند امر خداپسندانه عفو و گذشت را مورد تقبل قرار داده و در دهه ولایت و امامت پرونده قتل مختومه شد.

آیت‌الله سیدنصیر حسینی در این آیین ضمن تشکر از اقدام شایسته خانواده عزیزی و همه کسانی که در آشتی و صلح نقش ایفا نمودند قدردانی کرد.

گذشت از قصاص پایان پرونده قتل پس از 7 سال در دهدشت

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: ما باید عصبیت‌ها و عصبانیت‌ها را کاهش دهیم و این ناشی از آن است که تربیت‌های خوبی در جامعه شکل نمی‌گیرد.

وی اضافه کرد: امروز خانواده عزیزی انسانی را زنده کردند با این که می‌توانستند قصاص کنند اما خدا می‌فرماید اگر عفو کنید بهتر است.

حجت‌الاسلام افشار امام‌ جمعه شهرستان چرام در این نشست از هر دو طایفه به‌ ویژه خانواده مقتول تقدیر و تشکر کرد.

افشار افزود: خانواده مقتول همواره ما را پذیرا بودند و با روی گشاده از طلب عفو ما استقبال کردند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟