دستگیری شیطان صفت فضای مجازی در فارس/ او عکس های خصوصی دختر جوان را منتشر می کرد

رئیس پلیس فتا استان فارس  از شناسایی فردی خبر داد که با ایجاد یک صفحه جعلی و قرار دادن تصاویر شاکی در آن، قصد اخاذی از وی داشته است.

به گزارش رکنا ، سرهنگ "حشمت سلیمانی"  در تشریح این خبر اظهار داشت: به دنبال مراجعه خانمی 26 ساله و ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس که مدعی بود فردی ناشناس در فضای مجازی برای وی و خانواده‌اش ایجاد مزاحمت کرده است، رسیدگى به این پرونده ‌به‌ صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس‌ فتا قرار گرفت.

وی گفت: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند متهم را شناسایی و در یک عملیات ضربتی وی را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در ابتدا متهم منکر بزه ارتکابی شد؛ ولی پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان این پلیس به‌ ناچار لب به اعتراف گشود.

خواستگار سمج عامل مزاحمت در فضای مجازی / پلیس فارس فاش کرد

رئیس پلیس فتا فارس ادامه داد: در بازجویی اولیه، متهم عنوان داشت دلیل ارتکاب این جرم، شنیدن جواب رد از شاکی بوده که با دسترسی به تصاویر خصوصی وی و انتشار آن در فضای مجازی، قصد اخاذی و انتقام‌جویی از آن داشتم.

رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: کاربران فضای مجازی باید بدانند برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی، امری مهم محسوب می‌شود.

سرهنگ "سلیمانی"خاطر نشان کرد: پلیس فتا به‌ صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش گزارش‌های مردمی) با ما در میان بگذارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟