گروگانگیری 130 هزار دلاری در شرق تهران / تاجر ثروتمند هدف بود! + عکس

به گزارش اختصاصی خبرنگار جنایی رکنا، اوایل تیرماه امسال کارمند یک  بازرگان ماموریت پیدا کرد تا از یک صرافی 130 هزار دلار خریداری کند.

کارمند  مرد بازرگان بعد از بررسی چند صرافی توانست یک صرافی را شناسایی کند و در تماس با این صرافی سفارش 130 هزار دلار را داد.

قرار ملاقات برای پرداخت پول و دریافت دلارها صورت گرفت و کارمند جوان پول دلارها را از مرد تاجر  گرفت و در محل قرار حاضر شد، این جوان در یکی از خیابان های شرق تهران بود که پیک موتوری دلارها را به محل قرار آورد و معامله میلیاردی صورت گرفت.

آدم ربایی میلیاردی

کارمند جوان پس از اینکه پیک صرافی از محل دور شد تصمیم داشت به سراغ صاحبکارش برود و دلارها را تحویل دهد که ناگهان 2 مرد سوار بر خودروی سمند مشکی رنگ وارد خیابان شده و پس از بستن مسیر حرکت این کارمند جوان با اسلحه ای که در دست داشتند از خودرو پیاده شدند.

کارمند جوان شوکه شده بود و 2 مرد مسلح ادعا کردند که مامور پلیس هستند و پسر جوان را قبل از اینکه بخواهد از آنها کارت شناسایی درخواست کند با زور و تهدید اسلحه سوار بر خودرویشان کردند و شروع به حرکت کردند.

2 مرد مسلح خیلی زود داخل خودرو با تهدید اسلحه کیف دلارها را از او گرفتند و این در حالی بود که یک جوان موتور سوار نیز سایه به سایه در پشت خودروی سمند مشکی رنگ در حال حرکت بود و آنها را اسکورت می کرد.

مردان مسلح پس از گرفتن کیف دلارها، کارمند مرد تاجر را در نزدیکی محل ربودنش از خودرو پیاده کرده و به سرعت از محل فرار کردند.

شناسایی سارقان دلارهای میلیاردی

بدین ترتیب ماجرای آدم ربایی و سرقت مسلحانه در اداره یکم پلیس آگاهی تهران تشکیل و کارآگاهان به دستور بازپرس سهرابی از شعبه 9 دادسرای امور جنایی تهران برای دستگیری عاملان این آدم ربایی میلیاردی وارد عمل شدند.

کارآگاهان پس از شنیدن ادعاهای کارمند مرد تاجر به محل ربوده شدن مرد جوان رفتند و در بررسی دوربین های مداربسته خیلی زود شماره پلاک خودروی سمند مشکی رنگ به دست آمد.

تیم پلیسی در ادامه از طریق شماره پلاک سمند مشکی رنگ به سراغ صاحب خودرو رفته و خیلی زود سیامک را دستگیر کردند که ابتدا این مرد خود را بیگناه می دانست اما وقتی از سوی کارمند جوان هدف شناسایی قرار گرفت به ناچار لب به سخن گشود.

دستگیری آدم ربایان میلیاردی

سیامک روز دوشنبه 30 تیرماه دستگیر شد و در همان روز همدستانش که جوان موتور سوار و مرد جوانی که داخل خودرو همراهش بود لو داد و کارآگاهان در عملیات های بعدی موفق به دستگیری 2 متهم دیگر پرونده شدند.

کارآگاهان در تحقیقات پی بردند که جوان موتور سوار که نقش اسکورت خودروی سمند را داشت 100 میلیون تومان از سیامک دستمزد گرفته است.

سیامک در اعترافاتش گفت: چندی قبل 150 هزار دلار به  بازرگان داده بودم و قرار بود پولش را به من بدهد اما هیچ پولی به حسابم واریز نشد و چون هیچ مدرکی نداشتم، نمی توانستم از او شکایت کنم. بارها از او خواستم تا پولم را بپردازد ولی هیچ اقدامی صورت نگرفت.

وی افزود: نقشه را طراحی کردم و از 2 تن از بچه محل هایمان کمک خواستم و از چند روز قبل کارمند مورد اعتماد مرد تاجر را تحت نظر قرار دادیم تا اینکه متوجه شدیم آنها قصد خرید 130 هزار دلار دارند به همین خاطر برای زنده کردن پول هایم در کمین نشستیم و در فرصتی مناسب با ربودن کارمند مرد تاجر اقدام به سرقت 130 هزار دلار کردیم.

سیامک در خصوص مسلح بودنشان گفت: ما هیچ اسلحه ای نداشتیم و ادعای کارمند تاجر  دروغ است.

بنا به این گزارش، بازپرس سهرابی از شعبه 9 دادسرای امور جنایی تهران دستور داد تا 3 متهم برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران اداره یکم پلیس آگاهی تهران قرار گیرند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟