روز متفاوت برای زندانیان شهرستان لامرد / اینجا همه خوشحال هستند

2 پرونده قتل با گذشت اولیای دم به مصالحه ختم شد.

سرپرست شوراهای حل اختلاف استان فارس از سازش در 2 پرونده قتل خبر داد.

به گزارش رکنا،  حجت الاسلام توانی سرپرست شوراهای حل اختلاف استان فارس با اشاره به اینکه در سال گذشته تعداد ۵۰ فقره از پرونده‌های قتل با اخذ رضایت از اولیای دم مقتولین به مصالحه ختم شده است، اظهار کرد: در سال جاری برنامه ریزی مناسبی در جهت جلب رضایت از اولیای دم در دستور کار شوراهای حل اختلاف قرار گرفته است.

سرنوشت 2 اعدامی در زندان لامرد

وی در تشریح دو پرونده گفت: یکی از پرونده‌ها در سال ۸۱ و پرونده دیگر در سال ۹۶ در شهرستان لامرد تشکیل و پس از صدور حکم قصاص جهت اجرا به اجرای احکام شیراز ارجاع گردید.

سرپرست شوراهای حل اختلاف استان فارس با قدردانی از پیگیری‌های دادستان عمومی و انقلاب شهرستان لامرد و اعضا شورای حل اختلاف آن حوزه قضایی در جهت ایجاد سازش و مصالحه افزود: طی سال‌های گذشته معتمدین و میانجیگران محلی برای اخذ رضایت اولیاء دم مقتولین به منزل آنها مراجعه کردند، تا اینکه با پیگیری‌های دادستان شهرستان لامرد و برگزاری جلسات متعدد و حضور معتمدین محلی نهایتا سازش حاصل گردید.

توانی تصریح کرد: شوراها همواره در مسیر اعتلای فرهنگ عفو و گذشت در جامعه گام برداشته‌اند، زیرا صلح و سازش از دیدگاه شرع مقدس اسلام ارزش و مرتبه بسیار بالایی دارد و در آیات متعدد قرآن کریم و روایات متعدد اشارات زیادی به این موضوع شده است.

وی افزود: امیدواریم گام‌های بیشتری در راستای ارج نهادن به سنت‌های دینی و گسترش فضای صلح و سازش در جامعه برداریم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟