بازداشت 9 مرد جوان به خاطر قتل دانشجوی یاسوجی + عکس

به گزارش رکنا، مقتول دانشجوی ۲۲ ساله رشته دندانپزشکی دانشگاه «سوماشکو» مسکو در کشور روسیه بود، که دو ماه قبل بعد از تعطیلی دانشگاه برای دیدار با خانواده‌اش از روسیه به یاسوج آمده بود اما به علت شیوع کرونا مجبور شده بود در ایران بماند تا شرایط عادی شود و بتواند به روسیه برگردد اما روز ۱۴ تیر قربانی یک نزاع بین دو طایفه شد.
پدر علی در ‌رابطه با قتل فرزندش گفته بود، وی عصر روز شنبه ۱۴ تیر پس از یک کار شخصی در خیابان تختی یاسوج در حال برگشت به خانه بود که برای خرید به یک مغازه می رود اما ناگهان از خیابان صدای درگیری، داد و فریاد و تیراندازی بلند می‌شود، در همین هنگام مغازه‌دار و یک خانم جوان به علی گفتند در مغازه بماند تا وضعیت آرام شود اما وی دقایقی بعد برای سوار شدن به خودرواش از مغازه خارج شد که ناگهان یکی از طرفین درگیری به او شلیک می‌کند. طرفین نزاع گفته‌اند به اشتباه این پسر را هدف قرار داده‌اند.
بدین ترتیب با قتل این جوان بلافاصله مأموران پلیس آگاهی استان در محل حاضر شدند و تحقیقات‌شان را در زمینه شناسایی عامل قتل آغاز کردند و مشخص شد درگیری به‌دلیل اختلافات قبلی قومی و قبیله‌ای به وقوع پیوسته و در هنگام درگیری مسلحانه علی که با خودروی پراید از مسیر خیابان در حال تردد بوده به وسیله سلاح گرم توسط منازعان به قتل رسیده است.
سرهنگ سعید بالش زر رئیس پلیس آگاهی کهگیلویه و بویراحمد در این باره گفت: به‌دلیل حساسیت موضوع مأموران پلیس آگاهی طی چندین مرحله ۹ نفر از منازعان و افراد شرکت‌کننده در درگیری مسلحانه بخصوص چند نفر از افراد دخیل در قتل را دستگیر و از آنها دو قبضه سلاح ساچمه‌زنی از نوع وینچستر و دولول شکاری کشف شد.متهمان پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضایی و روانه زندان شدند و پیگیری لازم برای دستگیری سایر متهمان پرونده در دستور کار قرار دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟