دزدی های دختر جوان از مرد ثروتمند تهرانی در قرار پنهانی / 20 ساله ها به قتل این مرد اعتراف کردند + عکس و فیلم
حجم ویدیو: 63.64M | مدت زمان ویدیو: 00:07:50

به گزارش اختصاصی خبرنگار جنایی رکنا، 17 خرداد ماه امسال بود که دختر جوانی با حضور در اداره پلیس آگاهی تهران ادعا کرد پدرم سیروس که یک نانوایی بزرگ و تعداد زیادی مغازه و ملک دارد صبح امروز با توجه به تماس تلفنی که از سوی اتحادیه نانوایی با او گرفته شده بود به اتحادیه صنف نانوایان رفت اما دیگر از او اطلاعی ندارم.

بدین ترتیب کارآگاهان اداره 11 پلیس آگاهی تهران برای تحقیقات پلیسی وارد عمل شدند و در تحقیقات از دختر این مرد پی بردند زن جوانی نیز از 2 ماه قبل با مرد 76 ساله در ارتباط بوده است و در اردیبهشت ماه نیز زمانیکه مرد ثروتمند در خانه نبوده خانه اش هدف سرقت قرار گرفته است.

سرنخ پلیسی در تحقیقات میدانی

کارآگاهان به دستور بازپرس ششم دادسرای امور جنایی تهران تحقیقات را آغاز کردند و با حضور در اتحادیه صنف نانوایان پی بردند که هیچ تماسی از اتحادیه با سیروس گرفته نشده است و در این مرحله مشخص شد که سیروس پس از خارج شدن از اتحادیه صنف نانوایان سوار بر یک پراید سفید شده و دوربین های مداربسته تصویری از یک پسر جوان که سوار بر موتور در تعقیب سیروس بود به دست آوردند.

رابطه طناز با مرد پولدار

کارآگاهان در ادامه توانستند مخفیگاه طناز را که با سیروس در ارتباط بود در شهرهای اطراف تهران به دست بیاورند و وقتی این دختر دستگیر شد ادعا کرد که اطلاعی از سرنوشت سیروس ندارد.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات از طناز پی بردند که این زن جوان از طریق یک جوان آرایشگر که اطلاعاتی از زندگی سیروس داشته با وی آشنا شده است که در این مرحله کارآگاهان به سراغ جوان آرایشگر رفتند.

جوان آرایشگر در بازجویی های پلیسی ادعا کرد که یکی از مشتریانش به نام مسعود که نانوا است درباره اجاره کردن مغازه نانوایی و فسخ قرار دادش با سیروس صحبت کرد و گفته بود که سیروس پول او را خورده و پس نداده است.

ماموران در این مرحله تصویر به دست آمده از دوربین مداربسته را در اختیار جوان آرایشگر قرار دادند که این جوان ادعا کرد این جوان مسعود نیست ولی او را می شناسد و رضا نام دارد.

پیدا شدن جسد سیروس در کانال آب

در حالیکه تحقیقات برای پیدا کردن سیروس ادامه داشت ماموران کلانتری شهرری در جریان پیدا شدن جسد یک مرد در کانال آب قرار گرفتند و کارآگاهان با توجه به ناپدید شدن سیروس و پیدا شدن جسد یک مرد احتمال دادند که جسد متعلق به سیروس است که خانواده مرد ثروتمند با دیدن تصویر جسد مرد پیدا شدن عنوان کرد که این مرد پدرشان سیروس 76 ساله است.

دستگیری نخستین مظنون پرونده قتل

تیم پلیسی در تحقیقات فنی و اطلاعاتی پی بردند که سرقت های میلیونی از خانه سیروس از سوی همدستان طناز صورت گرفته و متهمان در پرونده سرقت هیچ نقشی در ماجرای ربوده شدن و قتل سیروس نداشتند.

بدین ترتیب ماموران اداره 11 پلیس آگاهی تهران به سراغ رضا که تنها مظنون پرونده بود رفته و این جوان پس از دستگیری ادعا کرد با همدستی دوستانش اقدام به ربودن سیروس کرده و برای پنهان ماندن آدم ربایی به ناچار با همدستی یکی دیگر از دوستانش به نام محمد دست به قتل سیروس زده و جسد را داخل کانال آب رها کرده اند.

20 ساله های قاتل تهران را بشناسید

دستگیری اعضای باند

کارآگاهان در گام بعدی به سراغ محمد رفته و پس از دستگیری مشخص شد طراح این باند مسعود همان جوانی است که در گذشته مغازه نانوایی را از سیروس اجاره کرده و خیلی زود مغازه را پس داده و با سیروس اختلاف حساب داشته است.

مسعود نیز در این مرحله دستگیر شد و مشخص شد در ماجرای ربوده شدن سیروس برادر مسعود و یکی دیگر از دوستانشان نقش داشتند که در ادامه 2 متهم دیگر باحضور در اداره 11 پلیس آگاهی تهران خود را تسلیم ماموران کردند.

کارآگاهان در تحقیقات پی بردند که مسعود قصد داشته با ربودن مرد ثروتمند قصد داشته تا اختلاف حساب 20 میلیون تومانی اش را تسویه کند اما وقتی این مرد حاضر به پرداخت پول نمی شود محمد و رضا او را سوار بر خودرو کرده تا آن را سیروس را رها کنند که در مسیر رضا از مرد ثروتمند می خواهد که 30 میلیارد تومان به آنها پرداخت کند تا او را آزاد کند اما سیروس با پیشنهاد آنها مخالفت کرده و در ادامه 2 پسر جوان با سیم اقدام به خفه کردن وی کرده و جسدش را داخل کانال آب رها کرده اند.

طراح پرونده قتل مرد ثروتمند

مسعود 22 ساله که در شغل نانوایی مشغول به کار بوده در حالیکه دوستانش به خاطر او دست به قتل زده اند می گوید دوستانم چوب رفاقت با مرا خوردن و هیچ کدام از ما قصد کشتن سیروس را نداشتیم.

مسعود گفت: در شبکه های اجتماعی آگهی اجاره یک مغازه نانوایی در قیطریه را دیدم و همراه پدرم برای اجاره کردن مغازه به آنجا رفتیم که قرار بود 100 میلیون تومان پول پیش و 20 میلیون تومان اجاره بدهیم اما صاحب مغازه عنوان کرد که هیچ رسیدی به ما در خصوص 100 میلیون نمی دهد.

وی افزود: سیروس پذیرفت که 100 میلیون تومان را نگیرد و در ابتدا 20 میلیون تومان پول اجاره را پرداخت کنیم و من پول را جلوی 2 مرد بنگاه دار پرداخت کردم اما از روز اول که شروع به کار کردیم سیروس ما را اذیت می کرد تا حدی که تصمیم گرفتم دیگر در آنجا کار نکنم که سیروس پذیرفت اما ادعا کرد که هیچ رسیدی از پول نداده و 20 میلیون را پس نمی دهد.

طراح قتل مرد ثروتمند ادامه داد: از طریق قانونی اقدام کردم که بخاطر کرونا ویروس کار زمانبر شد و ادارات نیمه تعطیل بودند و من 20 میلیون تومان را با فروش طلاهای مادر و خواهرم تهیه کرده بودم و هر روز به دنبال یک نقشه بودم تا پولم را پس بدهم که از دوستانم کمک خواستم.

مسعود گفت: سیروس را به بهانه اتحادیه از خانه بیرون کشیدیم و 2 تن از دوستانم به عنوان مسافرکش او را سوار بر خودرو کردند که در میان راه سیروس متوجه ماجرا شد که دوستانم با زور او را به باغی که ما در انتظارشان بودیم رساندند.

این جوان ادامه داد: در آنجا از سیروس خواستم 20 میلیون را بدهد اما مخالفت می کرد تا اینکه تصمیم گرفتیم او را رها کنیم اما 2 تن از دوستانم می گفتند او را باید به قتل برسانیم چون ما را می شناسد و پس از رهایی به پلیس گزارش می دهد اما من خواستم او را نزدیک خانه اش رهایش کنند.

وی افزود: من اطلاعی از قتل نداشتم تا اینکه دوستانم صبح روز 18 خرداد به باغ آمدند و گفتند سیروس را به قتل رساندند و جسدش را داخل کانال آب انداختند.

مسعود در پایان گفت: 100 میلیارد هم ارزش این کار را نداشت و باید هر کاری را از مسیر قانونی ادامه داد.

20 ساله های قاتل تهران را بشناسید

قاتل مرد ثروتمند

محمد 20 ساله در خصوص قتل مرد ثروتمند گفت: وقتی تصمیم بر آن شد که پیرمرد را رها کنیم او را سوار بر خودرو کردیم و در مسیر پیشنهاد دادم 30 میلیارد پول به ما بدهد تا او را به قتل نرسانیم اما سیروس نپذیرفت و چون می ترسیدیم او ما را به پلیس لو می دهد تصمیم گرفتیم او را بیهوش کنیم و بعد داخل کانال آب بیندازیم.

وی افزود: داخل ماشین یک کابل شارژر بود که آن را دور گردن سیروس انداختم و یک سمتش دست من بود و سر دیگر سیم دست رضا بود و آنقدر کشیدیم تا بیهوش شود، یادم می آید او زنده بود که سیم را رها کردیم، بیهوش نشده ولی وقتی به کنار کانال رسیدیم فکر کنم از ترس سکته کرده بود و دیگر نفس نمی کشید.

این جوان ادامه داد: به خاطر رفاقت این کار را کردیم و اصلا قصد کشتن نداشتیم ولی از ترس اینکه دستگیر شویم تصمیم به قتل گرفتیم تا راز این آدم ربایی پنهان بماند. پشیمانم شرمنده خانواده ام هستم، همه برنامه هایی که برای زندگی ام داشتم خراب شد و از خانواده مقتول می خواهم مرا ببخشند، می دانم اشتباه بزرگی کردم اما باور کنید هیچ وقت فکر نمی کردیم باعث مرگ این مرد شویم.

همدست قاتل

رضا 20 ساله نیز گفت: می خواستیم سیروس را بیهوش کنیم اما ناخواسته او را کشتیم، وقتی به کنار کانال رسیدیم محمد دست های او را گرفت و من پاهایش را گرفتم و لب جدول گذاشتیم و جسد را داخل کانال انداختیم. فکر نمی کردم دستگیر شویم اما خیلی زود دستمان رو شد و پشیمانم.

وی افزود: وقتی سیروس در باغ بود کلید خانه اش را گرفتیم و برای سرقت به خانه اش رفتیم اما فقط کلید در ورودی به حیاط را داشتیم، وقتی به آنجا رسیدیم متوجه شدیم کسی داخل خانه است و حتی چراغ راه پله ها نیز یک بار روشن و خاموش شد به همین خاطر دست خالی برگشتیم و بعد تصمیم به رهایی سیروس گرفتیم که در مسیر برای اینکه راز آدم ربایی و سرقت مان فاش نشود دست به قتل زدیم.بنا به این گزارش، متهمان برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران اداره 11 پلیس آگاهی تهران قرار دارند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟