3 پلیس تیرانداز  قاتل 3 مرد در تهران هستند؟ / قصاص آنها در دیوان شکست  + جزییات دادگاه

به گزارش رکنا، چهارم آبان ماه سال 94 ماموران پلیس سبزه وار با نیابت قضایی که از دادسرای سبزه وار داشتند برای تعقیب یک قاتل فراری به تهران آمدند و با دو دستگاه سمند و پژو به تعقیب پراید سفیدی که متهم در آن نشسته بود پرداختند و در اتوبان خاوران سد راه این خودرو شدند. سپس ماموران با کلاشینکف و کلت به سمت چهار سرنشین پراید شلیک کردند. در نتیجه سه سرنشین خودرو از جمله متهم فرای به نام فرشید 24ساله ،برادر30 ساله اش فرشاد و یکی از دوستانش به نام عباس26ساله جان سپردند و سرنشین دیگر که سرباز وظیفه کلانتری خلیج فارس بود مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

با گزارش پزشکی قانونی و کارشناسان اسلحه شناسی برای سه مامور پلیس به اتهام قتل عمدی کیفرخواست صادر و آنها در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند.

در آن جلسه اولیای دم سه قربانی به تشریح جزئیات شکایت پرداختند وگفتند حاضرند تفاضل دیه را بپردازند تا متهمان به خاطر مشارکت در قتل قصاص شوند.

تیراندازی مرگبار 3 پلیس به سمت ماشین مظنون

سپس متهم ردیف اول که مامور پلیس اطلاعات سبزه وار بود در جایگاه ویژه ایستاد وگفت: ما از پارک زیتون پاکدشت در تعقیب پراید موردنظر بودیم .حتی این ماشین را ۲۰ کیلومتر تعقیب کردیم تا اینکه به اتوبان خاوران رسیدیم. در این مدت ۴ بار با پلیس 110 تماس گرفتیم و درخواست نیروی کمکی کردیم. اما هیچ نیروی کمکی برای ما فرستاده نشد . به همین خاطر برای متوقف کردن پراید تحت تعقیب چند تیر هوایی نیز شلیک کردیم. من خودم بی سیم را به راننده پراید نشان دادم تا خودرو را متوقف کند اما راننده پراید به سرعت ماشین اضافه کرد.

وی ادامه داد: من و همکارانم سوار پژو و سمند در تعقیب پراید بودیم. هوا تاریک بود و ما نمی دانستیم برادر فرشید روی صندلی شاگرد نشسته و دو نفر دیگر نیز روی صندلی عقب قرار دارند.ما ابتدا به لاستیک های پراید شلیک کردیم و در حالی که خودروهای سمند و پژو مماس با پراید در حرکت بودند ، راننده پراید یکباره خودرو را متوقف کرد تا دنده عقب حرکت کند .همان موقع فرشید از ماشین پیاده شد و دستش را به سمت کمرش برد. ما فکر کردیم قصد دارد کلت بیرون بیاورد و به سمت ما شلیک کند به همین خاطر همگی به سمت پراید شلیک کردیم .

وی ادامه داد: به دنبال این شلیک ها فرشید و فرشاد به خاطر اصابت گلوله به سرشان کشته شدند اما سرباز وظیفه به خاطر برخورد گلوله با باسنش زخمی شد و این موضوع نشان می‌دهد من و همکارانم به سمت پایین ماشین شلیک کرده بودیم و نمیدانستیم غیر از فرشید سه نفر دیگر نیز در خودرو حضور دارند.

پنج متهم دیگر نیز منکر اتهام قتل عمدی شدند و گفتند با به کار گیری قانون استفاده از سلاح دست به شلیک زده اند و هیچ خصومتی با قربانیان نداشته اند.

صدور حکم قصاص برای یک قاتل در تهران

در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شد و برای سه متهم حکم قصاص با پرداخت تفاضل دیه از سوی اولیای دم صادر کردند. اما با طرح ایراداتی در دیوان عالی کشور این حکم تایید نشد و متهمان دیروز بار دیگر از خود دفاع کردند.

اولیای دم درخواست قصاص کردند

در ابتدای جلسه اولیای دم درخواست قصاص را مطرح کردند. مادر یکی از قربانیان در حالی که به شدت اشک می ریخت به محض روبه رو شدن با متهمان حالش بد شد و با آمبولانس به بیمارستان منتقل شد. سپس ادامه دادگاه بعد از چند دقیقه تنفس ادامه پیدا کرد. متهمان به دفاع پرداختند.

نخستین متهم گفت: ما برای تعقیب متهم فراری به پلیس تهران اطلاع داده بودیم. حتی دادسرای نیابت به ما اجازه تعقیب داده بود و پلیس تهران نیز در جریان تعقیب و گریز قرار داشت. ما ناخواسته موجب کشته شدن قربانی ها شدیم.

دومین شاکی نیز گفت: این اتفاق تلخ در 10 ثانیه رخ داد و بیشتر 20 تیری که شلیک شد هوایی بود یا اینکه با زمین برخورد کرد و ما فقط برای متوقف کردم خودرو متهم فراری دست به شلیک زدیم. ما به سر قربانی ها شلیک نکردیم و نمی خواستیم آنها را بکشیم. اما قتل انها غیرعمدی زخ داد.

سومین متهم نیز منکر اتهام قتل عمدی شد.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟