سرقت میلیونی از میهمان آشنا در قیطریه تهران+ عکس

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه علی شریفی رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت گفت: 6 اسفند ماه سال گذشته پرونده ای مبنی بر سرقت به شیوه بیهوشی با شکایت یکی از شهروندان در کلانتری 101 تجریش تشکیل شد و با دستور بازپرس دادسرای ناحیه 34 تهران پرونده برای رسیدگی تخصصی به پایگاه یکم پلیس آگاهی ارجاع شد .

سرقت به شیوه بیهوشی

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی توضیح داد، شاکی با حضور در پلیس آگاهی اظهار داشت، حدود 3 ماه قبل در پارک نیاوران با شخصی به نام امیر آشنا شدم و این شروع دوستی من و امیر بود و پس از چندین مرتبه ملاقات بین من و او که در خصوص موضوعات مختلف از جمله سرمایه گذاری با هم صحبت می کردیم روز 4 اسفند ماه امیر، من را به مهمانی در خانه اش در محله قیطریه دعوت کرد و قرار بود در آنجا برای سرمایه گذاری من را به شخص دیگری آشنا کند .

وی تصریح کرد: شاکی در ادامه گفت، ساعت 8 شب به آدرس امیر رفتم و امیر برایم یک استکان چایی آورد و من میل کردم. پس از نوشیدن چایی سرم سنگین شد و بیهوش شدم و زمانی که به هوش آمدم متوجه شدم مبلغ 4 هزار دلار وجه نقد و کارت عابر بانک سرقت شده و در پی آن پیامکی حاوی انتقال 100 میلیون ریال از حسابم به حساب دیگری شدم.

فرار دوست خیانتکار

این مقام انتظامی افزود : در تحقیقات اولیه توسط کارآگاهان مشخص شد، منزلی که شاکی به آن مکان دعوت شده بود اجاره ای بوده و اکنون تخلیه شده است که در ادامه کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه متهم را شناسایی و با هماهنگی قضائی دستور دستگیری متهم به نام امیر صادر و در یک عملیات موفق پلیسی متهم بیست و ششم خرداد ماه دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال یافت.

سرهنگ شریفی ابراز داشت: امیر در بازجویی ها اظهار داشت، هدفم از دوستی با شاکی سرقت نبود تا اینکه به یک مشکل مالی برخوردم و بدهکار شدم و چون می دانستم شاکی وضع مالی خوبی دارد نقشه سرقت از او را کشیدم و با اجاره موقت یک واحد آپارتمان نقشه خود را عملی کردم .

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی در پایان گفت : با توجه به اعتراف صریح متهم به بزه انتسابی پرونده به مرجع قضائی ارسال و متهم با صدور قرار قانونی صادره روانه زندان شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟