برادرکشی سر زمین پدری / دعوای خونین 2 برادر مشهدی چه رازی داشت؟

به گزارش رکنا، اعترافات مردی که با وینچستر برادرش را کشته بود، با اظهارات اولیای دم به چالش کشیده شد

 عصر بیست‌و‌سوم خرداد کشاورزان خسته از کار روزانه در حال برگشت به سمت منازل خود بودند که صدای موتوری سکوت مرموز منطقه را شکست، لحظاتی بعد صدای هولناک تیراندازی، هول و هراس را مهمان وجود این عابران خسته کرد. هنوز ساعتی از صدای تیراندازی نگذشته بود که خودرو‌های پلیس و یک آمبولانس خود را به صحنه یک جنایت رساندند، جایی که یک برادر مقابل برادر کوچک‌تر خود ایستاده بود و با شلیک به سمت او، زندگی‌اش را گرفته بود.

قتل در مشهد / دعوای برادران رنگ خون گرفت

با آغاز تحقیقات جنایی به دستور بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه دو مشهد، کارآگاهان که به هویت ضارب دست یافته بودند، ابتدا به باغ پدری ضارب رفتند که اثری از این فرد به دست نیامد. کارآگاهان در حال بررسی دیگر احتمالات بودند که خبر رسید، ضارب با پای خودش به کلانتری رفته و خودش را معرفی کرده است.

با دستور قضایی، متهم برای بررسی‌های بیشتر و بازجویی‌های تخصصی به پلیس آگاهی انتقال یافت، اما او در تمام طول تحقیقات مدام یک جمله را تکرار می‌کرد، تا پدرم نیاید صحبت نمی‌کنم. در آن طرف ماجرا که قاتل شناسایی و دستگیر شده بود، اجازه دفن میت صادر شده بود، به همین دلیل امکان حضور پدر متهم وجود نداشت. متهم در ادامه بازجویی‌ها داستانی برای مأموران سرهم کرد و مدعی شد که برادرش را چند موتورسوار ناشناس کشته‌اند. اما این داستان ساختگی مانند کلاف سردرگمی به دست و پایش پیچید و او را بیشتر به مخمصه انداخت.

مقاومت متهم تا ظهر دیروز ادامه یافت تا جایی که دیگر نتوانست این راز هولناک را در سینه نگه دارد. او دیروز با رد ادعا‌های قبلی در اظهارات جدیدی به قاضی احمدی‌نژاد گفت: «برادرم، پدر و مادرم را آزار می‌داد و سوهان روح آن‌ها بود. سر زمین مشغول کار بودم که با یک موتوری به سراغم آمد. دعوایمان شد و بعد هم او را با اسلحه وینچستر کشتم.»

این اظهارات درباره انگیزه قتل در حالی بیان شد که پدرش به عنوان، ولی دم پیش‌تر به مقام قضایی گفته بود این ۲ برادر با هم مشکلات قبلی داشته‌اند و اعتیاد متهم دلیل این مشکلات بوده است.

حقیقتی ناگفته و مبهم در این ماجرای برادرکشی وجود دارد که امروز در بازسازی صحنه جرم در محل جنایت با حضور قاضی پرونده و تیم جنایی پلیس آگاهی، این ابهام برطرف خواهد شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

محمدحسن سیرجانی

 

آیا این خبر مفید بود؟