خانم پلیس تهرانی چهره پستچی شیطان صفت را دقیق کشید ! / زهرا تقی زاده کیست؟!

به گزارش گروه حوادث رکنا، تمام کارکنانی که در سالن ارجاع پلیس آگاهی مستقر هستند هر روز شاهد آمد و شد مستمر مالباختگانی هستند که امیدوارانه با مستندات و تصاویر و مدارک به جا مانده از صحنه جرم از ادارات تخصصی پلیس آگاهی و پایگاه ها قدم به اتاق خانم تقی زاده می گذارند تا با کمک ایشان موفق به شناسایی مجرمی که اموالشان را به سرقت برده یا آنان را مورد آزار و اذیت قرار داده شوند .

خانم تقی زاده متبحرترین چهره نگار پلیس آگاهی پایتخت که حالا بعداز گذشت 25سال به صورت تجربی روانشناسی مالباختگان و بزه دیدگان را هم آموخته با صبر و حوصله زیاد ضمن همدردی با مراجعین با کنار هم گذاشتن قطعات پازل موجود در پرونده و در اکثر موارد از یکی از طرق زیر موفق به چهره نگاری از مجرم می گردد .

شناسایی متهمان با یک اسم

خانم تقی زاده نحوه کار خود را اینگونه تشریح می کنند که :

1- گاهی شاکی با یک اسم به اینجا می آید و من اسم را بر اساس آیتم هایی چون هیکل و نوع جرم مورد بررسی قرار می دهم و از بین گزینه ها موفق به شناسایی متهم می گردم.

2- یا بر اساس یک اسم کامل در کل کشور به جستجو می پردازم که گاهی خیلی زمان بر است و شاید دو ساعت به طول بیانجامد اما سرانجام به نتیجه مطلوب منتهی می شود و شاکی خوشحال و با دست پر از اینجا می رود .

3- در نهایت چهره نگاری فرضی هم داریم که امروزه به دلیل وجود دوربین های مداربسته این مورد کم شده ولی در این موارد هم چهره نگاری فرضی انجام می دهم و سپس آلبوم مجرمین را به شاکی نشان می دهم .گاهی اوقات که هیچ مدرکی برای اثبات جرم وجود ندارد چهره فرضی طراحی شده توسط شاکی می تواند در آینده کمک کننده باشد .

دستگیری پستچی شیطان صفت به کمک چهره نگاری

خانم تقی زاده در خصوص شاخص ترین چهره نگاری که انجام داده به پرونده پستچی قلابی اشاره می کند و می گوید :

در طی 3 سال تعدادی از شکات به این دایره مراجعه کرده و مشخصات این فرد را که زنان خانه دار را مورد آزار و اذیت قرار داده بود به من می دادند و در نهایت من چهره فرضی او را ترسیم کردم و تصویر در اختیار گشتی ها قرار گرفت و چند وقت بعد یکی از گشتی ها با جانشین وقت آگاهی سرهنگ یاراحمدی تماس گرفتند و گفتند متهم را مشاهده کردند و پلاک را برداشته و در ادامه با اقدامات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه وی شده و بعد از 3سال متهم دستگیر شد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟