دختر جوان در تاریکی خیابان تسلیم مردان پلید شد / آنها تبر در دست داشتند/ مشهد

 به گزارش رکنا،  فیش نقدی را پر کرد و بسته چک پول‌های پنجاه هزار تومانی را روی پیشخوان صندقدار بانک گذاشت. متصدی بانک با بررسی کوتاه چک پول‌ها از جایش بلند شد و به سراغ رئیسش رفت و بعد از زمان کوتاهی یکی از نگهبانان بانک به سمت پسرک آمد و از او خواست تا همراهش به سراغ رئیس بانک بروند.

رئیس بانک که چک پول‌های پنجاه هزار تومانی پسرک را در دست داشت از او پرسید که اسکناس‌ها را از کجا آورده است؟ پسر بیست ساله که پی به عمق فاجعه برده بود به رئیس بانک گفت که آن‌ها را از خریدار دستگاه پی‌اس‌فورش (کنسول بازی رایانه‌ای) گرفته است. موضوع کشف چک پول‌های تقلبی از سوی مدیر بانک به پلیس گزارش شد و تیم دایره تجسس کلانتری فیاض‌بخش مشهد در محل حاضر شدند.

راز پول های تقلبی در مشهد فاش شد

پسر جوان به همراه ۹۰ قطعه چک پول تقلبی‌اش به کلانتری منتقل شد. اوکه حسابی جا خورده بود در تحقیقات اولیه به افسر تحقیق پرونده اش گفت: «پول لازم داشتم و برای همین دستگاه بازی رایانه‌ای‌ام را داخل یکی از سایت‌های واسطه‌گر برای فروش گذاشتم. چند روز گذشت. ظهر پنجشنبه فردی ناشناس با من تماس گرفت و گفت که خریدار دستگاهم است. با او قرار گذاشتم و نشانی خانه‌مان را دادم.

شب بود که او به همراه یک نفر دیگر که هر دو ماسک به چهره داشتند به سراغم آمدند. دستگاه بازی‌ام را خواستند و در ازای آن ۹۰ قطعه چک پول پنجاه هزار تومانی به من دادند. به خاطر موضوع کرونا اسکناس‌ها را قبول نکردم، اما مرد ناشناس گفت که امکان انتقال کارت به کارت ندارد. پول لازم بودم برای همین به ناچار اسکناس‌ها را قبول کردم. صبح شنبه به بانک مراجعه کردم تا چهار میلیون و پانصد هزار تومان پول فروش دستگاه بازی‌ام را داخل حساب واریز کنم. مدیر بانک گفت که اسکناس‌ها جعلی است.»

رئیس پلیس مشهد در تشریح دیگر ابعاد این پرونده گفت: بنا بر اظهارات شاکی آنچه در این پرونده مشهود است، متهمان با پوشاندن صورت خود به بهانه پیشگیری از کرونا و فریب پسر جوان چک پول‌های تقلبی را به او داده‌اند و با این شیوه به خیال خود هیچ ردی باقی نگذاشته‌اند. البته مأموران ما بر اساس سرنخ‌های به جامانده و نیز ردگیری شماره تماس متهمان، آن‌ها را شناسایی و به زودی این افراد دستگیر خواهند شد.

شناسایی کلاهبرداران نقاب دار در مشهد

سرهنگ عباس صارمی ساداتی ادامه داد: احتمال افزایش کلاهبرداری این متهمان نقاب‌دار متصور است برای همین تحقیقات ما ضمن دستگیری متهمان درباره شناسایی مال‌باختگان نیز ادامه دارد. از این رو از شهروندان درخواست می‌گردد چنانچه به شیوه مشابه مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند به مرکز فرماندهی پلیس مشهد مراجعه و شکایت خود را علیه متهمان این پرونده تنظیم کنند. صارمی بیان کرد: طبق پیگیری‌های این پرونده و با احراز بی‌گناهی مال‌باخته و دستور مقام قضایی پسر جوان آزاد شد.

زورگیری با تبر توسط مردان خشن در مشهد

فرمانده انتظامی مشهد در بخش دیگری از این گزارش به دستگیری زورگیران خشن منطقه سیدی پرداخت و بیان کرد: پیگیری این پرونده با شکایت دختری جوان بر عهده مأموران کلانتری سیدی قرار گرفت. شاکی پرونده در اظهاراتش مدعی بود که ساعت ۲۱ شنبه ۳ جوان موتورسوار در حوالی میدان ثامن به سمت او آمده و با تهدید تبر و قمه گوشی تلفن همراهش را سرقت کرده‌اند. مستندات به دست آمده حاکی از آن بود که این سارق خشن به تازگی در شهرک عسکریه دیده شده و مخفیگاهش نیز در همان محدوده است؛ لذا ضابطان قضایی روز گذشته در اقدامی غافل‌گیرانه متهم تحت تعقیب خود را حین استعمال موادمخدر دستگیر کردند. در بازرسی بدنی از متهم مقادیری هروئین فشرده کشف و موتورسیکلت او توقیف شد. سرهنگ صارمی گفت: مأموران در این عملیات، فردی دیگر را که داخل مخفیگاه متهم بود دستگیر کردند که احتمال می‌رود او نیز در این سرقت‌های خشن نقش داشته باشد. تحقیقات همکارانم درباره شناسایی دیگر عوامل این سرقت‌های خشن و نیز تعداد جرائم ارتکابی متهمان ادامه دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

مهدی قرآنی

 

آیا این خبر مفید بود؟