درگیری خونین

عصر 10 مهر سال 96 وقوع درگیری خونین در منطقه قلعه نو به پلیس اعلام شد و خیلی زود تیمی از ماموران برای تحقیقات پلیسی به محل اعزام شدند.

بررسی ها نشان می داد در درگیری دسته جمعی پسر 24ساله ای به نام امین زخمی و به بیمارستان منتقل شده است. ماموران در این مرحله به بیمارستان رفته و پی بردند پسر جوانی به نام محمد پس از انتقال امین به بیمارستان گریخته و فراری شده است.

هنوز ساعتی از این ماجرا نگذشته بود که امین به خاطر شدت خونریزی جان سپرد و با جنایی شدن این پرونده تیمی از ماموران اداره 10 پلیس آگاهی تهران برای تحقیقات ویژه وارد عمل شدند.

کارآگاهان در ابتدا به سراغ برادر امین رفته و این جوان که فردین نام دارد به ماموران گفت: درگیری دسته جمعی به خاطر فروش یک دستگاه موتورسیکلت بین من و یکی از دوستانم به نام علی رخ داد .علی همراه برادرش و دوست صمیمی اش محمد که به تازگی از زندان آزاد شده بود مقابل خانه مان آمدند و درگیری میان ما شروع شد. در آن دعوا من و برادرم و دوستانم یک طرف و علی و برادرش و دوستشان محمد طرف دیگر قرار داشتند. من دیدم محمد با ضربه چاقو به گردن برادرم زد. من از ترس فرار کردم و دوستانم گفتند او خودش برادرم را به بیمارستان منتقل کرده است.

کارآگاهان با اطلاعات به دست آمده تحقیقات را برای دستگیری محمد 20 ساله آغاز کردند و خیلی زود با اقدامات فنی و پلیسی این جوان دستگیر شد.

در دادگاه

وی و سایر شرکت کنندگان در دعوا روز گذشته در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند.

در ابتدای جلسه اولیای دم برای عامل جنایت حکم قصاص خواستند.

وقتی محمد در جایگاه ویژه ایستاد منکر قتل شد. وی درباره انگیزه درگیری گفت: مدتی قبل دوستم علی موتورش را به پسری به نام محمد جعفر فروخت و او هم چند روز بعد موتور را به دوست دیگرش به نام فردین داد. اما چون هنوز قولنامه ای ننوشته بودند و موتور به نام علی بود وقتی ماموران کلانتری موتور را متوقف کردند فردین از علی خواست تا مدارکش را به او بدهد.

وی ادامه داد: چند روز از این ماجرا گذشته بود و فردین مدارک دوست صمیمی ام علی را پس نمی داد. تا اینکه علی با من تماس گرفت و گفت سر همین موضوع آنها تلفنی با هم درگیر شده اند.

این متهم گفت: علی و برادرش از من خواستند تا با هم مقابل خانه فردین برویم و مدارک موتور را پس بگیریم. وقتی به آنجا رسیدیم فردین و برادرش امین و دوستان آنها ما را دوره کردند. آنها همگی قمه و شمشیر در دست داشتند که درگیری میان ما آغاز شد. اما من در آن دعوا چاقویی نداشتم.

محمد گفت: وقتی دعوا بالا گرفت عینک از روی صورتم به زمین افتاد و یک نفر با انتهای چاقو ضربه ای به سرم زد که خون جاری شد. من دیگر جایی را ندیدم و نمی دانم چه کسی ضربه کاری را به امین زد.

وی درباره اتهام قبلی اش نیز به قضات گفت: سالها قبل وقتی 16ساله بودم در حالی کشتی با یکی از دوستانم بودم که گردن دوستم شکست و فوت شد. من آن زمان به اتهام قتل عمدی بازداشت شدم اما وقتی ثابت شد من و مقتول با هم دوست بودیم و مرگ او اتفاقی رخ داد از اتهام قتل عمد تبرئه و به خاطر قتل شبه عمد به پرداخت دیه محکوم شد. من به تازگی با قرار وثیقه آزاد شده بودم که بار دیگر به اتهام قتل بازداشت شدم. باور کنید من برادرفردین را نکشتم.

اظهارات ضد و نقیض

سپس سایر شرکت کنندگان در دعوا که همگی با قرار وثیقه آزاد بودند به دفاع پرداختند. علی و برادرش گفتند: وقتی دعوا بالا گرفت ما از ترسمان فرار کردیم و ندیدیم چه کسی امین را با چاقو زد.

چند شرکت کننده دیگر گفتند : در تاریکی شب دیده اند محمد ضربه کاری را به امین زده است.

بنا به این گزارش، با پایان اظهارات ضد و نقیض هفت متهم، قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟