به گزارش رکنا، سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا کرمان در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه فردی به این پلیس با در دست داشتن مرجوعه قضایى و درخواست رسیدگى به شکوائیه خود مبنى بر انتشار تصاویر خصوصی او در فضای مجازی که باعث برهم خوردن آرامش روانی و در خطر بودن آبرو و سلب آسایش وی شده است پرونده به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی خاطر‌نشان کرد: پس از اخذ مستندات و اظهارات با همکاری شاکی و اقدامات فنی و شیوه شگرد‌های خاص پلیسی متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و جهت تحقیقات تکمیلی به این پلیس منتقل شد.

این مقام انتظامی بیان کرد: با توجه به اظهارت متهم مشخص شد که شاکی یک رابطه دوستی قدیمی با متهم داشته که طی اختلافاتی این رابطه به هم خورده و همین امر زمینه سوء استفاده سودجویان را فراهم کرده است.

یادگارنژاد به کاربران هشدار داد و گفت: هرگونه مزاحمت و انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی افراد در فضای سایبری برابر ماده ۱۷ قانون جرایم رایانه‌ای جرم محسوب شده و قانون گذار برای آن مجازات تعیین کرده است .

وی بیان داشت: فضای مجازی مکان مناسبی برای حل کردن اختلافات خانوادگی و همچنین انتقام جویی نیست ولی متاسفانه کماکان مشاهده می‌شود که برخی از شهروندان این مکان را برای تسویه حساب انتخاب می‌کنند.

سرهنگ یادگارنژاد خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت بروز مشکل و مواجهه با جرائم رایانه‌ای می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی استفاده و یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس‌های مردمی درخواست خود را ثبت کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟