به گزارش رکنا، رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان گفت: با رضایت اولیای دم، دو محکوم به قصاص در گلستان بخشیده شدند.

 احمد جعفری اظهارکرد: با رضایت اولیای دم، دو محکوم به قصاص در گلستان بخشیده شدند.

وی افزود: یکی از محکومینی که بخشیده شد فردی است که 5 سال پیش زمانی که ۳۳ ساله بود در مراسم عروسی پس از یک دعوای لفظی، مرگ دوست ۳۲ ساله‌اش را رقم زد.

جعفری گفت: با قطعی شدن حکم قصاص، اعضای شورای حل اختلاف شعبه صلحی ویژه زندان گرگان در چند مرحله از معتمدان و ریش‌سفیدان محلی برای میانجیگری دعوت کردند، اما خانواده مقتول حاضر به بخشش قاتل نشدند.

وی ادامه داد: در روز اجرای حکم قصاص پادرمیانی‌ها نتیجه داد و خانواده مقتول، به حرمت ایام فاطمیه طناب دار را از گردن قاتل فرزندشان برداشتند و او را بخشیدند.

رئیس شورای حل اختلاف استان گلستان در ادامه گفت: دومین پرونده رضایت هم مربوط به جوانی است که سال ۹۳ به دنبال اختلافات خانوادگی و مصرف مواد مخدر روان گردان، همسرش را به قتل رسانده بود.

جعفری افزود: پس از گذشت پنج سال از آن اتفاق تلخ، اعضای شعبه سازش ویژه قتل و زندان گرگان برای بررسی سراغ این پرونده رفتند و با مشاهده آثار ندامت و اصلاح قاتل چندین بار با خانواده مقتول دیدار و برای بخشش قاتل با آنان گفتگو کردند.

وی گفت: پس از چندین نشست، خانواده مقتول از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و دامادشان را بخشیدند.

رئیس شورای حل اختلاف گلستان تاکید کرد: اعضای شورا در پرونده افراد شروری که یقین دارند آزادی او سبب تکرار شرارت این فرد در جامعه می‌شود برای صلح و سازش اقدام نمی‌کنند.

جعفری بیان کرد: امسال ۱۲ محکوم به قصاص در استان با گذشت خانواده‌های داغدار و پادرمیانی شعب ویژه صلحی شورای حل اختلاف، بخشیده شده‌اندبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟