به گزارش رکنا، حجت الاسلام والمسلمین حمید رضا بندانی امروز در این زمینه اظهار کرد: بر اثر درگیری و نزاع خیابانی در سال 96، یک نفر به قتل می رسد که به همین دلیل اختلاف و درگیری بین دو طایفه در مهرستان شدت گرفت.

وی افزود: با تشکیل پرونده و قاتل پس از گذشت دو ماه شناسایی و تحویل مراجع قضایی شد که پس از انجام مراحل رسیدگی، پرونده برای اخذ سازش به شورای حل اختلاف ارجاع شد در همین راستا تلاش اعضای شورای حل اختلاف برای پایان دادن به اختلافات بین دو طایفه آغاز شد.

رئیس شورای حل اختلاف سیستان و بلوچستان به برگزاری جلسات معتدد توسط معتمدان، بزرگان و ریش سفیدان و نتایج مثبت گذشت در جامعه اشاره کرد و گفت: پس از برگزاری جلسات متعدد تلاش اعضای شورای حل اختلاف و معتمدان منطقه نتیجه داد به گونه ای که خانواده مقتول رضایت خود را اعلام کردند.

وی بیان کرد: جلسه نهایی صلح و سازش بین دو طایفه با حضور جمع کثیری از علما، معتمدان بزرگان و ریش سفیدان شهرستان های سراوان، سیب وسوران، ایرانشهر، خاش، سرباز و مهرستان در فرمانداری مهرستان برگزار شد که در این مراسم اختلافات به وجود آمده بین دو طایفه به سازش ختم شد.

بندانی در ادامه با اشاره به نقش مهم و تاثیر گذار بزرگان و ریش سفیدان در کاهش اختلافات طایفه ای گفت: سیستان و بلوچستان با توجه به بافت قومی و طایفه ای که دارد معتمدان و بزرگان می توانند یاری گر دستگاه قضایی برای رسیدگی به پرونده های مهم باشند که در این راستا تا کنون اقدامات بسیار خوبی توسط اعضای شورای حل اختلاف در سطح استان انجام شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟