به گزارش رکنا، مجید فرهمندزاده - رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری یزد- در تشریح این ماجرا گفت: مدتی قبل شکایت‌های متعددی به دادگستری رسید مبنی بر اینکه فردی با معرفی خود به‌عنوان قاضی با همدستی یک وکیل سابق دادگستری و نیز فرد دیگری با ادعای اعمال نفوذ و جعل اسناد قوه قضائیه از مردم کلاهبرداری می‌کنند.

با شروع تحقیقات مشخص شد این افراد با شناسایی کسانی که در دستگاه قضایی پرونده دارند و با این ادعا که نزد مسئولان عالی رتبه قوه قضائیه نفوذ و اعتبار دارند، از آنها کلاهبرداری می‌کردند. به گزارش روابط عمومی دادگستری یزد، متهمان این پرونده برای جلب اعتماد سوژه‌های خود اقدام به جعل اسناد با امضا و مهر مسئولان عالی رتبه دستگاه قضا کردند.

این مقام قضایی از دستگیری وکیل سابق دادگستری مرتبط در این پرونده کلاهبرداری در یکی از استان‌های همجوار خبر داد و گفت: پس از دستگیری قاضی قلابی، وکیل سابق دادگستری که همدست او بود و نقش بسزایی در این کلاهبرداری‌ها داشت با صدور نیابت قضایی و توسط ضابطین در استان دیگری دستگیر و با بررسی‌های انجام شده، مشخص شد این فرد در چند استان دیگر هم پرونده داشته و تحت تعقیب بوده است.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری یزد خاطرنشان کرد: در این پرونده کلاهبرداری، قاضی قلابی و وکیل سابق با توجه با آشنایی نسبی با فرآیندهای حقوقی و قضایی، اعتماد مردم را جلب می‌کردند و در این مسیر با جعل اسناد، عناوین و مهرهای اشخاص، مردم را سرکیسه و مبالغ قابل توجهی کلاهبرداری کردند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟