به گزارش رکنا،  سرهنگ "تورج کاظمی" گفت: سوم آبان ماه مردی 30 ساله با در دست داشتن پرونده ای از دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای (ناحیه 31 تهران) به پلیس فتا مراجعه و اظهار داشت، مبلغ 160 میلیون ریال از حساب بانکی اش سرقت شده است.

این مقام انتظامی بیان داشت: شاکی در ادامه اظهاراتش گفت: از طریق اینترنتی گاه گاهی خرید اینترنتی انجام می دهم تا اینکه روز گذشته متوجه شدم مبلغ 160 میلیون ریال از حسابم کم شده است درحالی که کارت عابر بانک نزد خودم است و خریدی نداشتم و اطلاعاتم نیز در دسترس سایر افراد نبوده است.

این مقام انتظامی ابراز داشت: شناسایی متهم یا متهمان پرونده در دستور کار مهندسان فتا قرار گرفت و مشخص شد احدی از اعضای خانواده شاکی با استفاده از کار عابر بانک شاکی، خرید اینترنتی در شبکه اجتماعی اینستاگرام داشته است و متهم با هدایت خریدار به صفحه جعلی اطلاعات کارت عابر بانک شاکی را سرقت کرده است.

وی افزود: با تلاش مأموران هویت متهم که مردی 26 ساله و ساکن محدوده سی متری جی شناسایی و متهم طبق دستور قضائی در محل سکونتش دستگیر و به پلیس فتا انتقال یافت.

رئیس پلیس پایتخت در ادامه بیان کرد: متهم در تحقیقات پلیسی، گفت کانالی را در اینستاگرام برای تبیلغ و فروش لوازم آرایشی ایجاد کرده ام و لوازم آرایشی می فروشم. افرادی که قصد خرید داشتند به درگاه جعلی بانک که از قبل طراحی کرده بودم هدایت می کردم و از حساب بانکی خریداران برداشت می کردم.

وی با اشاره به اینکه متهم قبل از انتقال وجوه سرقتی شناسایی و دستگیر شد، گفت: کل مبلغ سرقتی با دستور قضائی به شاکی عودت و متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای قرار گرفت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟