به گزارش رکنا ، عادل بصیری‌محمدپور، مدیر اداره دامپزشکی اسدآباد اظهار کرد: در بازرسی‌ها و نظارت‌های مستمر اداره دامپزشکی اسدآباد طی سالیان گذشته، سه نفر توزیع کننده عمده مرغ زنده در این شهرستان شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شده بودند.

او افزود: این افراد که توزیع کننده عمده مرغ زنده در سطح شهرستان اسدآباد بودند، پس از چندین مرتبه تذکر و اخطاریه متأسفانه به تذکرات دامپزشکی اعتنا نکرده و واحد آن‌ها با حکم دادستانی پلمب شد.

بصیری‌محمدپور با اشاره به تکرار و تصریح جرم توسط اشخاص فوق یادآور شد: با توجه به فک پلمب بدون هماهنگی دامپزشکی و نیروی انتظامی توسط متخلفان و تکرار جرم برای بار دوم براساس ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی تهدید علیه بهداشت عمومی با عرضه و کشتار مرغ زنده محرز شده و با حکم مراجع قضایی برای این افراد ۱۴ ماه حبس درنظر گرفته شده است.

رئیس اداره دامپزشکی اسدآباد حفظ و صیانت از بهداشت شهروندان و تأمین امنیت غذایی جامعه را از وظایف دامپزشکی برشمرد و گفت: عرضه مرغ زنده خارج از ضوابط بهداشتی دامپزشکی بوده و تخلف به شمار می‌رود و به منظور حفظ و تأمین بهداشت عمومی جامعه با عاملان کشتار غیرمجاز مرغ برخورد قانونی می‌شود

بصیری‌محمدپور با بیان اینکه با حمایت‌های مراجع قضایی اکنون هیچ گونه عرضه و کشتار غیرمجاز مرغ زنده در شهرستان اسدآباد وجود ندارد، اظهار کرد: در صورت مشاهده هر گونه تخلف در این زمینه و سایر تخلفات بهداشتی در حوزه دامپزشکی، مجازات‌های مشابهی در انتظار متخلفان خواهد بود.

او در پایان با تأکید بر اینکه به شهروندان توصیه می‌کنیم برای حفظ سلامت خود از خرید کشتار غیرمجاز خودداری کرده و حتماً مرغ و گوشت مورد نیاز خود را از مراکز مجاز و معتبر تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند، یادآور شد: از مردم خواستاریم در صورت بروز هر گونه تخلف مراتب را از طریق تلفن ۱۵۱۲ و شماره تماس ۳۳۱۴۸۰۲۰ به کارشناسان اداره دامپزشکی اطلاع دهند تا در اسرع وقت رسیدگی و برخورد لازم انجام شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟