به گزارش رکنا، رئیس سازمان زندان‌ها در دومین روز حضور در استان اصفهان از کانون اصلاح و تربیت و ندامتگاه زنان اصفهان بازدید کرد.

در این بازدید دکتر جهانگیر با حضور در بخش‌های مختلف این دو مرکز با تعداد زیادی از مددجویان گفتگو و برای حل مشکلات قضایی و خانوادگی آنان دستورات لازم را صادر نمود.

وی با تاکید بر رعایت حقوق زندانیان و انجام اقدامات مددکاری برای حل مشکلات آنها گفت: تمامی زندانیان در زندان‌های ایران از حقوق مساوی برخوردارند.

جهانگیر توجه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها را مهمترین اولویت دستگاه قضایی در امور زندان‌ها عنوان کرد و گفت: تاکیدات ریاست قوه قضاییه بر محور کاهش استفاده از مجازات حبس و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها است.

رئیس سازمان زندان‌ها در این بازدید از بخش‌های مختلف این دو مرکز از جمله بخش‌های آموزشی، فرهنگی، خدماتی، کارگاهی، درمانی، ورزشی و خوابگاه‌ها بازدید نمود.

جهانگیر در بخشی از این بازدید با حضور در مهدکودک و سالن مادران ضمن رسیدگی به درخواست‌های آنان هدایایی به کودکان همراه مادران اهدا نمود.

در این بازدید جمعی از مدیران و مسئولان استانی نیز حضور داشتند.

همچنین با حضور رئیس سازمان زندان‌ها چهار خانواده اصفهانی ضمن اعلام رسمی گذشت از اجرای حکم قصاص خودداری نمودند.

با همت و تلاش مسئولان زندان مرکزی اصفهان و مددکاران، 4 خانواده اصفهانی با اعلام گذشت، از اجرای حکم قصاص خودداری کردند.

جهانگیر در جلسه تقدیر از این خانواده‌ها گفت: اقدام ارزشمند شما ترویج فرهنگ گذشت و مهربانی در جامعه است. کاری که شما انجام دادید، تصمیمی سخت بود که فقط با عنایت خداوند متعال و معامله با او قابل انجام است.

در ادامه این جلسه تعداد ۶۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد نیز آزاد شدند که حکم آزادی تعدادی از آنها توسط رئیس سازمان زندان‌ها اهدا شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟