به گزارش رکنا،  3 مرد آمریکایی که به جرم قتل یک نوجوان در ایالت "مریلند" آمریکا زندانی بودند، بعد از 36 سال با بازبینی پرونده‌هایشان توسط دادگاه و اثبات بی‌گناهی، تبرئه شدند!

پایگاه خبری "گاردین" در گزارشی توضیح داد که "آلفرد شاهستن"، "رانسوم واتکینز" و "اندرو استوارت" در سال 1983 به جرم قتل یک نوجوان 16 ساله به حبس ابد محکوم شده بودند؛ این نوجوان بهنگام رفتن به کلاس در دبیرستان "بالتیمور"، به وسیله اسلحه کشته شده است.

زندانی

بعد از این واقع در سال 1983، پلیس در پاسخ به دادگاه، این سه نفر را مضنون اصلی دانست و از تحقیقات بیشتر خودداری کرد اما دادستان شهر بالتیمور در دادگاه از نبود شواهد کافی نسبت به مجرم بودن این سه نفر سخن گفت.

این پرونده در اوایل سال جاری توسط "مریلین مصبی" وکیل ایالتی شهر بالتیمور، پس از ارسال نامه‌ای به واحد "تمامیت محکومیت" مجدداً باز شد؛ بعد از تحقیقات فراوان و بررسی اسناد و مدارک، قاضی دادگاه بی‌گناهی این سه مرد را بعد از 36 سال صادر کرد و آنان از زندان آزاد شدند!

دادستان کنونی شهر بالتیمور به خبرنگاران گفت: «گزارش‌های پلیس نشان می‌دهد که شاهدان متعدد از تیراندازی فردی به این نوجوان به پلیس خبر دادند اما این گزارش‌ها به دلایل نامعلومی مسکوت مانده بود.»

"چارلز پیترز"، قاضی دادگاه بالتیمور بعد از صدور رأی، به نمایندگی از سیستم دادرسی کیفری از این 3 زندانی آمریکایی صرفاً عذرخواهی کرد! برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟