رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری اعضای باند 3 نفره سارقان منزل با 20فقره سرقت خبر داد وگفت: سارقان با فروش طلاهای سرقتی دامداری راه اندازی کرده بودند.

سرهنگ کارآگاه "حمدالله علیزاده" گفت: فردی با مراجعه به کلانتری 130 نازی آباد شکایتی مبنی بر سرقت منزل مطرح کرد و اظهار داشت: در چهاردهم تیرماه ارزش 30 میلیون تومان سرقت شده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: پس از طرح شکایت اولیه، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی عنوان داشت: تحقیقات میدانی کارآگاهان نشان از این داشت: سارق یا سارقان با یک دستگاه خودروی سواری پراید سفید با پلاک تهران اقدام به سرقت کرده اند.

سرهنگ علیزاده بیان داشت. با شناسایی مالک خودرو، اولیم مظنون پرونده به پلیس آگاهی احضار و از او در خصوص علت حضور خودرو در محل سرقت بازجویی به عمل آمد که مالک خودرو اظهار داشت: خودرو متعلق به پسرعمویش 29ساله می باشد که به دلیل اینکه قصد خرید خودرو با پلاک تهران را داشت شماره پلاک را به نام وی ثبت کرده است.

رئیس پایگاه هفتم پلیس آکاهی افزود: با توجه به سر نخ های به دست آمده کارآگاهان این پایگاه با اخذ نیابت قضایی به شهرستان محل سکونت متهم اصلی پرونده مراجعه و پس از تحت مراقبت قرار دادن مخفیگاهش، متهم در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به تهران انتقال یافت.

وی در خصوص اظهارات متهم، توضیح داد: متهم پس از انتقال به پایگاه چهارم پلیس آگاهی لب به اعتراف گشود و در مورد نحوه ارتکاب سرقت اظهار داشت : سرقت ها را با همدستی 2 برادر به نام های "م. 23ساله" و "س. 25ساله" که همشهری¬هایش هستند، در نقاط مختلف شهر تهران انجام داد است و تاکنون از 20 منزل مسکونی در شهر تهران سرقت کرده اند.

این مقام انتظامی گفت: متهم در ادامه اظهارات خود معترف شد: از منازل سرقت شده طلا و جواهرات سرقت می کردند و طلاهای سرقتی را به طلا فروشی در شرق تهران فروخته و پول حاصل از آن را صرف خرید دامداری و خودرو کرده اند .

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی گفت: 2 همدست متهم نیز که در همان شهرستان سکونت داشتند با هماهنگی های قضائی دستگیر در زمان دستگیری از سارقان یک دستبند طلا کشف شد که این مال کشف شده توسط یکی از مال باختگان مورد شناسایی قرار گرفت .

سرهنگ علیزاده تصریح کرد: با تلاش کارآگاهان این پایگاه تاکنون 19 فقره از محل های سرقت و مال باختگان شناسایی و متهمان با صدور قرار مجرمیت توسط بازپرس شعبه پنج دادسرای ناحیه 34 تهران روانه زندان شدند.

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: در صورت سکونت در طبقات اول مجتمع های مسکونی برای پیشگیری از ووقع سرقت در بالکن های منازل حفاظ نصب کنند و با استفاده از دوربین های مداربسته با کیفیت و سیستم های هشداری از وقوع سرقت پیشگیری کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟