به گزارش رکنا،  یک تیر هوایی شلیک شد. مأموران پلیس به مردی جوان که در حال فرار بود مدام اخطار ایست می دادند. او می د انست که اگر خودش را تسلیم قانون نکند حتما هدف شلیک بعدی مجریان قانون خواهد بود برای همین دستانش را به نشانه تسلیم روی سرش گذاشت و به زانو درآمد. این ماجرا بخشی از عملیات ضربتی کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی در یکی از خیابان ها مشهد بود که در آن سردسته یک باند بزرگ سرقت خودرو به دام قانون گرفتار شد.

پیگیری های این پرونده اما مدتی پیش با گزارش چند سرقت خودرو در دستور کار اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفت. در شرح جزئیات این پرونده که چند تن از شهروندان در آن دخیل بودند آمده بود که افرادی ناشناس شبانه خودروهای آن ها را سرقت کرده اند.

پیگیری های میدانی مأموران پلیس آگاهی آغاز شده و مدارک بسیاری هم در این باره به دست آمده بود تا اینکه هویت یکی از مجرمان فراری و تحت تعقیب فاش شد. فردی که کارآگاهان پلیس به دنبالش بودند مردی سابقه دار بود که مأموران ردش را آخرین بار در یکی از مناطق حاشیه مشهد زده بودند.

با به دست آمدن این سرنخ تیم بررسی کننده طی هماهنگی با مقام قضایی وارد مرحله اجرایی نقشه خود شده و با اشراف اطلاعاتی، محل اختفای این متهم را شناسایی کردند و به سراغش رفتند.

دستگیری اولین مجرم

مجریان قانون می خواستند این پرونده را بدون درگیری فیزیکی به پایان برسانند برای همین طی اقدامی غافل گیرانه به محل اختفای متهم ورود پیدا کردند اما این مرد جوان به محض حضور پلیس فرار را برقرار ترجیح داد.

سرتیم اجرایی این عملیات که نمی خواست این مجرم سابقه دار از چنگش بگریزد با استفاده از قانون به کارگیری سلاح، دست به قبضه اصلحه شد و پس از چند مرتبه اخطار ایست یک تیر هوایی شلیک کرد. در همین زمان صدای مهیب شلیک گلوله متهم فراری را از خواب غفلت پراند و این فرد که می دانست قطعا هدف شلیک بعدی قرار خواهد گرفت خود را تسلیم پلیس کرد.

معرفی همدستان سارق به پلیس

مرد جوان همچنان در برابر کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس از خودش مقاومت نشان می داد و اظهارات ضد و نقیضی در خصوص فرارش تحویل مجریان قانون می داد تا اینکه رویا رویی او با مدارک و مستندات به دست آمده ادعاهای کذبش را برملا ساخت.

این مرد سابقه دار دیگر راهی جز بیان حقیقت پیش پایش نبود ازاین رو لب به اعتراف گشود و از راز فعالیت باندی اش در زمینه سرقت خودرو در مشهد، پرده برداشت. متهم دستگیر شده که گرداننده این باند سرقت بود در اعترافاتش به افسر تحقیق پرونده خود گفت: «به همراه 6 دوست دیگرم شبانه در خیابان ها، بولوارها و کوچه های خلوت پرسه می زدیم و خودروهایی که فاقد تجهیزات ایمنی بودند را شناسایی و پس از بررسی کامل محل در آن را باز می کردیم و آن را با خود به مخفیگاهمان در یکی از مناطق حاشیه ای انتقال می دادیم. پس از آن 3مال خر اموال مسروقه خودروهای سرقت شده را از ما خریداری می کردند و از این طریق مبلغی گیر من و همدستانم می آمد.»

با به دست آمدن این اطلاعات کارآگاهان پلیس آگاهی مرحله بعدی پیگیری های خود را به جهت شناسایی و دستگیری دیگر متهمان پرونده اجرایی کردند.

زندان سرنوشت سارقان خودرو

ضابطان قضایی با استفاده از سرنخ های به دست آمده به سراغ مخفیگاه های دیگر متهمان پرونده رفتند و یکی پس از دیگری این افراد را دستگیر و تسلیم قانون کردند. به گفته سرپرست پلیس آگاهی خراسان رضوی 10متهم دستگیر شده که 7 تن از آن ها سارق و 3نفر مال خر اموال مسروقه هستند.تاکنون به چندین فقره سرقت خودرو اعتراف کرده اند و از مخفیگاه این افراد 6دستگاه خودروی سواری مسروقه کشف شده است.سرهنگ شفیع زاده ادامه داد: در بازرسی های به عمل آمده از مخفیگاه های متهمان مقدار زیادی هم مواد مخدر کشف و ضمیمه پرونده این افراد شد که البته تحقیقات ما در این باره همچنان ادامه دارد. این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: 10متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده و معرفی به دادسرا با قرار متناسب قضایی راهی زندان شدند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟