به گزارش رکنا، لیلی اورنگی امروز در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌شرقی که در سالن جلسات استانداری آذربایجان‌شرقی برگزار شد اظهار کرد: موضوع کشف و ضبط ۲۰۲ کیلوگرم هروئین یکی از عملیات‌های سختی بود که به همت دستگاه‌های مرتبط تا ۲ نصف شب ادامه داشت و توانستیم با موفقیت این کار را تمام کنیم.

وی در تشریح این موضوع گفت: دو کامیون گرجی با یک راننده ترک و یک راننده گرجستانی اقدام به قاچاق ۲۰۲ کیلوگرم هروئین و مواد مخدر در مرز نوردوز کرده بودند که توسط نیروی تخصص گمرک کشف شد.

ناظر گمرکات استان آذربایجان‌شرقی و مدیرکل گمرک تبریز تصریح کرد: در این عملیات از سگ‌های موادیاب استفاده شد و مشاهده شده بود که دیواره کامیون به صورت یک ردیف دیوار به صورت پرس شده حاوی مواد مخدر است.

وی اضافه کرد: یکی از رانندگان به ارمنستان فرار کرده بود ولی از طریق نیروهای امنیتی و مرزبانی بلافاصله دستگیر شد.

اورنگی خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز در حدود ۲۱۵ کیلوگرم مواد مخدر از محموله های صادراتی شیشه کشف شد.

وی ادامه داد: نیروی انسانی زیادی وجود دارد ولی قطعاً به علت نبود تجهیزات مواد و کالاهای قاچاق زیاد در سال از مرز رد می‌شود.

عنوان ناظر گمرکات استان آذربایجان‌شرقی و مدیرکل گمرک تبریز در خاتمه گفت: بر اساس بررسی جهانی گمرک‌ها، گمرک ایران در رابطه با مبارزه با مواد مخدر در رتبه اول قرار دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟