«شما در خانه‌هایتان نشسته‌اید؛ از مرز چه خبر دارید؟ شما پسرتان را، دخترتان را میفرستید مدرسه، می‌آید، نگران نیستید؛ خودتان میروید محلّ کار و می‌آیید، نگران نیستید؛ میروید در پارک می‌نشینید، نگران نیستید؛ راه‌پیمایی میکنید، نگران نیستید؛ نگران ناامنی نیستید، دارید با امنیّت زندگی میکنید. چه خبر دارید که آن که در مرز ایستاده و جلوی دشمن را گرفته که وارد کشور نشود، او دارد چه میکشد؟ این را مردم خبر ندارند؛ او مظلوم است.

شهدای مرزی ما مظلومند؛ چه در مرز‌های جنوب شرقی یعنی منطقه‌ی بلوچستان و کرمان و مانند اینها، چه منطقه‌ی شمال غربی [یعنی]منطقه‌ی کردستان و کرمانشاه و بقیّه‌ی جاها، چه بقیّه‌ی مناطق دیگری که در مرز‌ها مشکلاتی وجود دارد؛ در همه‌ی اینها، این مرزدار‌های ما هستند که دارند با همه‌ی وجود، آنجا دفاع میکنند. اگر این مرزدار‌ها نباشند، از بعضی از مرز‌های ما هزارکیلو هزارکیلو موادّ مخدّر وارد کشور میکنند که هر یک کیلویش ممکن است صد جوان را بدبخت کند و به روز سیاه و به خاک سیاه بنشاند. چه کسی جلوی این‌ها را میگیرد؟ مرزدار ما! این‌ها هستند که دارند فداکاری میکنند؛ بعد هم شهید میشود». این جملات بخشی از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با خانواده شهدای مدافع حرم در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین «سید محمود علوی» وزیر اطلاعات دولت دوازدهم، روز ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت: سربازان گمنام امام زمان (عج) طی سال گذشته، با ۱۱۴ تیم تکفیری، ۱۱۶ تیم وابسته به منافقین، ۴۴ تیم وابسته به ضدانقلاب، ۳۸۰ تیم قاچاق مواد مخدر برخورد کرده و عملیات ۱۸۸ تیم عملیاتی خنثی شده است.

ضدانقلاب و تروریست‌های سازمان یافته جبهه استکبار، این روز‌ها باز هم با هدف ایجاد ناامنی در داخل ایران اسلامی، در تلاش برای ناامن کردن مناطق مرزی کشور هستند. آن‌ها با شروع فصل تابستان در صدد اجرای دور جدیدی از اقدامات جنایتکارانه خود در ایران برآمده‌اند و این در حالی است که مرزبانان قهرمان و غیور ایران اسلامی، با بذل جان خود اجازه عرض اندام به این سفاکان را نمی‌دهند.

۳ درگیری در چالدران و ۱ درگیری در پیرانشهر استان آذربایجان غربی و همچنین ۱ حادثه تروریستی در ایرانشهر سیستان و بلوچستان در مدت زمان کمتر از ۲۰ روز نشان می‌دهد تروریست‌ها می‌خواهند حسرت آن تابستان داغی که سال گذشته بر دل‌شان ماند را امسال با انجام اقدامات جنایتکارانه در ایران اسلامی التیام ببخشند. اما زهی خیال باطل که مرزبانان غیور و دلاور ایران اسلامی اجازه محقق شدن این خواب وارونه را به آن‌ها بدهند.

۳ تیر

روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا نیروی زمینی سپاه، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: شامگاه گذشته یک تیم تروریستی ضد انقلاب وابسته به استکبار جهانی، که قصد نفوذ به داخل مرز‌های کشورمان را داشت، در منطقه عمومی چالدران در استان آذربایجان غربی در تور اطلاعاتی رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) نیروی زمینی سپاه قرار گرفت. در درگیری میان این تیم تروریستی با رزمندگان شجاع و دلاور قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) یک نفر از تروریست‌ها به هلاکت رسید، دو نفر زخمی و یک نفر دیگر نیز توسط رزمندگان قرارگاه دستگیر شد. در این درگیری مقادیر قابل توجهی سلاح، تجهیزات، مهمات و سیستم‌های ارتباطی از تروریست‌ها کشف و ضبط گردید. همچنین در این درگیری دو نفر از رزمندگان قرارگاه با جراحات سطحی مواجه شدند.

۱۱ تیر

روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: صبح امروز رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) با یک تیم تروریستی ضد انقلاب وابسته به استکبار جهانی که قصد نفوذ به داخل مرز‌های کشورمان را داشت، در منطقه عمومی چالدران در استان آذربایجان غربی درگیر شد و با هلاکت دو تن و زخمی شدن بقایای اشرار، این تیم تروریستی را منهدم کردند. در این درگیری دو نفر از رزمندگان شجاع و دلاور بومی چالدران به فیض شهادت نائل آمدند. در درگیری میان رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) با این تیم تروریستی مقادیر قابل توجهی سلاح، تجهیزات، مهمات و سیستم‌های ارتباطی از تروریست‌ها کشف و ضبط گردید. بنا بر اعلام روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) عملیات تعقیب بقایای متواری شده این تیم تروریستی همچنان ادامه دارد.

۱۲ تیر

روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به دنبال درگیری روز گذشته رزمندگان اسلام با یکی از گروهک‌های ضدانقلاب در منطقه عمومی چالدران و کشته و زخمی شدن شماری از آنها، رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) اقدام به تعقیب متواریان و بقایای گروهک در منطقه صفر مرزی کردند که شب گذشته تیم دیگری از ضدانقلاب که به منظور کمک‌رسانی و نجات متواریان درگیری قبلی و آسیب رساندن به مرز‌های جمهوری اسلامی ایران از خاک ترکیه وارد حریم کشورمان در منطقه ماکو شده بودند، با هوشیاری و اقدام به موقع رزمندگان اسلام مواجه شده و به طور کامل منهدم شدند که جنازه‌های کشته شدگان به همراه سلاح و تجهیزات مربوطه در اختیار رزمندگان اسلام است. یک بار دیگر به اشرار و گروهک‌های ضدانقلاب و حامیان منطقه‌ای و بین‌المللی آن‌ها هشدار می‌دهد که هرگونه تعدی مذبوحانه برای خدشه دار نمودن امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران با اقدام قاطع و کوبنده رزمندگان اسلام مواجه خواهد شد.

۱۲ تیر

«محمدهادی مرعشی» با اشاره به انفجار یک خودرو در ایرانشهر که ساعتی بعد مشخص شد گروهک تروریستی جیش‌الظلم مسئولیت آن را بر عهده گرفته است، اظهار داشت: خوشبختانه در این حادثه کسی فوت نشد. تنها دو نفر مجروح سطحی داشتیم. هدایت این بمب به صورت ریموت کنترل بوده و آن را از راه دور منفجر کرده‌اند. این خودرو متعلق به پلیس راه بوده است.

۱۸ تیر

روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: عصر امروز خودروی حامل رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) که در حال انجام ماموریت بود، در محل ورودی شهرستان پیرانشهر مورد حمله تروریست‌های کوردل وابسته به استکبار جهانی قرار گرفت. در این حادثه تروریستی سه تن از رزمندگان غیور قرارگاه حمزه به نام‌های حاصل احمدی، ستار پیروتی و امید ملازاده به شهادت رسیدند و یک نفر دیگر نیز مجروح شد.

اگر نبود جانفشانی‌ها، ایثار‌ها و بذل جان‎‌های مرزداران غیور ایران اسلامی اعم از سپاه و ارتش و مرزبانی ناجا، امروز معلوم نبود به لحاظ امنیتی در کدام نقطه ایستاده بودیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟