به گزارش رکنا، در این صحنه فجیع، برادر و شوهر خواهر این مرد رسانه ای هم به شدت زخمی شدند.

بعد از ظهر بیستم اردیبهشت سال ۹۶ درگیری خونینی در تهران رخ داد .

دقایقی بعد از این درگیری، پسر جوانی هراسان با پلیس 110 تماس گرفت و گفت: مرد همسایه به نام میثم، او و برادر و شوهر خواهرش را به شدت زخمی کرده است.

ماموران پلیس بلافاصله به محل درگیری رفتند و دریافتند در درگیری خونین که میان دو همسایه رخ داده بود، چند نفر زخمی و به بیمارستان منتقل شده‌اند.

ساعتی نگذشته بود که از بیمارستان خبررسید مجید ۳۳ ساله به دلیل اصابت قمه به سینه اش به کام مرگ فرو رفته است. پلیس در این مرحله به بازجویی از شرکت کنندگان در دعوا پرداخت .

برادر قربانی به نام محمد که وی نیز از ناحیه سر به شدت زخمی شده بود، به ماموران گفت: مرد همسایه به نام میثم چند ساعت قبل از این درگیری مقابل خانه مان آمد و ما را با چاقو تهدید به مرگ کرد. او و برادرم از چند وقت قبل به دلیل سر و صدای زیاد با هم درگیر بودند .من همان موقع با پلیس ۱۱۰ تماس گرفتم و چون زن برادرم ناراحتی قلبی داشت و حالش بد شده بود، اورژانس را خبر کردم . دعوا فیصله یافت ولی چند ساعت از این ماجرا نگذشته بود که بار دیگر مرد همسایه مقابل خانه‌مان آمد و درگیری را از سر گرفت .

وی ادامه داد:من برای جدا کردن آن ها وارد دعوا شدم که یک نفر با چوب به سرم زد. همان موقع برادرم را دیدم که خونین روی زمین افتاده بود. من او را به بیمارستان رساندم اما کار از کار گذشته بود. میثم بعد از کشتن برادرم فرار کرده است .

با اظهارات این مرد و سایر شاهدان، ردیابی عامل جنایت آغاز شد اما با تکمیل تحقیقات مشخص شد میثم به مکان نامعلومی گریخته است.

پنج ماه از این ماجرا گذشته بود که پلیس در یازدهم مهر ماه سال ۹۶ سرنخی از بازگشت وی به تهران یافت و او را دستگیر کرد .

این پسر به قتل اعتراف کرد و در شعبه ۱۲ دادگاه کیفری یک استان تهران، پای میز محاکمه ایستاد.

در این جلسه اولیای دم برای میثم حکم قصاص خواستند .

وی در دفاع از خودش گفت :مدت‌ها بود با همسایه طبقه بالا به خاطر سر و صدا درگیر بودم .آن روز مجید به من زنگ زد و بار دیگر فحاشی کرد. او گفت قصد دارد خودروام را تخریب کند. من که عصبانی شده بودم همراه برادر و دوستم که مهمان خانه ام بود به پارکینگ رفتم و با او درگیر شدیم. مجید، برادرش و شوهرخواهرش به سرم ریخته بودند که من قمه را از داخل خودرو برداشتم و چند ضربه به آن ها زدم اما قصد کشتن مجید را نداشتم.نمی دانم قمه چطور در سینه او فرو رفت.

قاتل که یک سابقه کیفری نیز در پرونده اش دارد و ماموران در بازرسی خانه وی چندین دست لباس پلیسی کشف کرده اند، به قضات گفت: من از بچگی به پلیس علاقه مند بودم و به دلیل علاقه ام، لباس پلیس خریدم و آن را در خانه ام نگهداری می کردم .من خودم هم در آن درگیری زخمی شده بودم.

سپس برادر و شوهر خواهر قربانی که در این درگیری زخمی شده بودند نیز به تشریح شکایت شان پرداختند و تقاضای دیه را مطرح کردند.سایر شرکت کنندگان در دعوا نیز به اتهام شرکت در نزاع منجر به قتل محاکمه شدند.

بنابر این گزارش، در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و میثم را به قصاص ،پنج سال زندان و پرداخت دیه محکوم کردند. دیروز این حکم در شعبه دوم دیوان عالی کشور قطعی شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟