سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی استان البرز گفت: شب گذشته مأمور پلیس راهور فرماندهی انتظامی شهرستان فردیس حین انجام وظیفه در فلکه دوم فردیس، یک دستگاه خودرو پژو 405 با سه سرنشین را که اقدام به حرکات نمایشی کرده و منجر به وحشت در عابران و سایر رانندگان شده بود را مشاهده و جهت تذکر به راننده، خودرو را متوقف کرد.

فرمانده انتظامی استان البرز ادامه داد: راننده خودرو که ظاهرا وضعیت عادی نداشت از تذکر مأمور پلیس عصبانی شد و پس از حرکت خودرو تعمدا مأمور را زیر گرفت و صحنه را ترک کرد.

وی افزود: خودروی مذکور پس از حرکت در مسیری کوتاه پشت چراغ قرمز توقف کرد و مأمور حادثه دیده به همراه یکی از کارکنان وظیفه جهت بررسی موضوع و جریمه کردن راننده به سمت خودرو حرکت کردند اما راننده و دو سرنشین از خودرو پیاده شدند و شروع به هتاکی و ضرب و شتم مأموران کردند و متواری شدند.

سردار محمدیان بیان کرد: در این حادثه مأمور پلیس راهور از ناحیه پای چپ و مأمور وظیفه نیز از ناحیه سر و کتف آسیب دیدند که با حضور مأموران کلانتری فردیس و عوامل اورژانس جهت مداوا به نزدیکترین درمانگاه محل منتقل شدند؛ در حال حاضر حال عمومی آن ها خوب است.

وی اظهار کرد: شناسایی و دستگیری مسببان این حادثه در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان فردیس قرار گرفت و تیمی از کارآگاهان زبده با بررسی جزئیات حادثه و شناسایی خودروی مذکور، راننده را شناسایی و در ساعت دو بامداد امروز چهارم خرداد ماه وی و دو سرنشین را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان البرز با بیان اینکه پرونده متهمان جهت رسیدگی و اجرا حکم در اختیار مقام قضائی است، گفت: برابر ماده 607 قانون مجازات اسلامی هرگونه توهین، حمله و مقاومت که با علم و آگاهی نسبت به مأموران حین انجام وظیفه به عمل آید، جرم محسوب می شود و در قانون مجازات مشخصی برای متخلفان پیش بینی شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟