به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه علی ولی پور گودرزی در توضیح این خبر گفت : روز 22 اسفند ماه سال گذشته زن 50 ساله ای با حضور در اداره 16 پلیس آگاهی تهران ادعا کرد که سارق جوانی پس از حضور در خانه اش و سرقت اقدام به آزار و اذیت وی کرده است.

این زن در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : داخل خانه در حال استراحت بودم که متوجه سر و صدا از داخل حیاط خانه شدم ؛ توجهی نکردم و مشغول دیدن سریال مورد علاقه ام بودم که ناگهان از داخل اتاقی که بالکن خانه در آن قرار داشت ، مرد جوانی با صورت پوشیده وارد اتاق پذیرایی شد ؛ ترسیده بودم و قصد داشتم تا با فریاد زدن از همسایه ها کمک بخواهم که ناگهان این شخص به سمت من حمله ور شد و ضمن ضرب و شتم ، با تهدید چاقو مرا تهدید کرد که اگر سر و صدا کنم مرا خواهد کشت ؛ این شخص با نوارچسب دست و پایم را بست و پس از آن دقیقا به داخل اتاقی رفت که من طلاجات خودم را در آنجا نگهداری می کردم ؛ پس از سرقت طلاجات و پول داخل خانه فکر می‌کردم که این شخص از خانه خارج می شود اما وی با تهدید چاقو ضرب و شتم مرا مورد آزار و اذیت قرار داد و در آن شرایط که دست و پایم بسته شده بود قادر به انجام هیچ کاری نبودم .

با توجه به اظهارات شاکیه ، کارآگاهان اداره شانزدهم اطمینان پیدا کردند که سارق کاملا به شرایط زندگی و همچنین محل نگهداری طلاجات در داخل خانه شاکیه آشنایی داشته ؛ لذا در ادامه تحقیقات از اطرافیان مالباخته در دستور کار قرار گرفت و اطلاع پیدا کردند مدتی پیش جوانی 30 ساله برای نظافت ، چند روز در خانه این زن حضور داشته است ؛

در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که زن 50 ساله بدون انجام هرگونه تحقیقات در خصوص این شخص و یا درخواست از شرکت های خدماتی اقدام به بکارگیری این جوان به عنوان کارگر خانه کرده است .

در ادامه تحقیقات کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی با تحقیقات میدانی و بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته محدوده ی محل زندگی شاکیه موفق به شناسایی خودرو پراید سفید رنگ متهم در شب سرقت شدند ؛ با شناسایی خودرو ، کارآگاهان اقدام به شناسایی مالک خودرو در شهرستان کرج کرده و اطلاع پیدا کردند که خودرو آخرین بار با شرایط اقساط و به صورت قولنامه ای به شخصی به نام امیرهوشنگ ( 34 ساله ) فروخته شده است .

با شناسایی تصویر امیرهوشنگ به عنوان نیروی خدماتی که چند روز در خانه زن تنها حضور داشته ، کارآگاهان با انجام اقدامات تکمیلی اطمینان پیدا کردند که امیرهوشنگ همان متهم پرونده است که با صورت پوشیده وارد خانه شده و پس از سرقت پول و طلاجات وی را مورد آزار و اذیت قرار داده است .

سرانجام با شناسایی مخفیگاه امیرهوشنگ در محدوده خیابان احسان در شرق تهران ، کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی روز 19 فروردین ماه امسال اقدام به دستگیری وی کردند ؛

امیرهوشنگ در تحقیقات اولیه منکر هرگونه سرقت و آزار و اذیت شاکیه شد اما پس از پیدا شدن رشته دستبند متعلق به شاکیه و همچنین اعلام نظریه پزشکی قانونی ، به ناچار لب به اعتراف گشود و به سرقت و همچنین آزار و اذیت شاکیه اعتراف کرد .

متهم در اعترافاتش به کارآگاهان گفت : " به عنوان کارگر روزمرد صبح ها در محدوده خیابان ... منتظر می ماندم تا شاید برای کار استخدام شوم تا اینکه یک روز خانم میانسالی به من مراجعه کرد و عنوان داشت که چند روزی برای نظافت و کارهای خدماتی نیاز به کارگر دارد و به این شکل به خانه زن تنها راه پیدا کردم . خانه ی شاکیه خانه ای ویلایی و قدیمی است ؛ در چند روزی که داخل خانه کار می کردم متوجه شدم که او به تنهایی زندگی می کند و مقادیر قابل توجهی نیز پول و طلاجات در خانه دارد ؛ از همان زمان بود که فکر سرقت پول و طلاجات به سرم افتاد تا اینکه در شب سرقت ، از طریق دیوار ، خودم را به داخل حیاط رساندم و نقشه ام را به اجرا گذاشتم .

سرهنگ کارآگاه علی ولی پور گودرزی ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با اعترافات صریح متهم به سرقت و همچنین اقدام به آزار و اذیت شاکیه ، قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟