به گزارش رکنا، ششم اردیبهشت ماه سال 95 جنازه یک مرد جوان در رودخانه پارک میگون فشم پیدا شد .جنازه متعلق به یک مرد افغان به نام نقیب بود که شواهد نشان می‌داد بر اثر خفگی و ضربه مغزی جان سپرده است.

در نخستین گام از تحقیقات چند نفر از دوستان وی شناسایی شده و تحت بازجویی قرار گرفتند تا اینکه روشن شد نقیب آخرین بار با مرد جوانی به نام مهدی قرار داشته است .مهدی بازداشت شد و گفت :من و نقیب از مدت ها پیش با هم دوست بودیم و به خاطر کار به ایران آمدیم. آخرین بار پیراهنی را که به او قرض داده بودم پوشید و به باشگاه بدنسازی رفت.به همین خاطر از او ناراحت بودم و با هم بحث کردیم . اما انگیزه ای برای کشتن او نداشتم .

وی اما در بازجویی های بعدی لب به اعتراف گشود و گفت: نقیب آخرین بار از من خواست تا به پارک برویم و با هم مشروب بخوریم .او مقداری مشروب خرید تا با هم بخوریم. من قبول نکردم ولی او اصرار کرد. ما به هم به پارک رفتیم و قبل از خوردن مشروب حشیش کشیدیم اما او که حال طبیعی نداشت شروع به فحاشی به من کرد . آخرین بار به مادر و خواهرم فحش داد. به همین خاطر با هم درگیر شدیم.او می‌خواست به رویم چاقو بکشد که او را روی زمین هل دادم و شال گردنش را دور گردنش پیچیدم و فشار دادم .وقتی متوجه شدم مرده از ترسم جنازه را به داخل رودخانه انداخته و بعد از آن موتور سیکلت او را هم در رودخانه رها کردم .

این متهم اما در بازجویی های بعدی ادعای تازه ای را برای انگیزه جنایت مطرح کرد و گفت قبلا دروغ گفته بودم. مهدی گفت:چون نقیب قبلا پسر دایی ام را در افغانستان کشته بود کینه او را به دل داشتم. به همین خاطر وقتی به من ناسزا گفت با یاد پسر دایی ام افتادم و او را کشتم.

با اعتراف های این متهم وی در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد .در آن جلسه با توجه به اینکه اولیای دم شناسایی نشده بودند نماینده دادستان از طرف رئیس قوه قضائیه برای وی حکم قصاص خواست.

سپس متهم به دفاع پرداخت این بار نیز ادعای تازه ای را مطرح کرد. وی گفت: من و نقیب سر بازی بیلیارد با هم مشکل داشتیم. به همین خاطر با او درگیر شدم. اما او به رویم چاقو کشید و من چاره ای غیر از کشتن او نداشتم . اگر او را نمی کشتم خودم در این ماجرا کشته شده بودم.من بعد از فوت نقیب جنازه را به داخل رودخانه انداختم و هیچ ضربه دیگری به او نزدم. ضربه مغزی ممکن است به خاطر سقوط در رودخانه رخ داده باشد.

در پایان جلسه هیات قضایی مهدی را به قصاص محکوم کرد .دیروز این حکم در شعبه 9 دیوان عالی کشور مهر تایید کرد و قطعی شد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟