به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ تورج کاظمی رییس پلیس فتا تهران گفت: چندی قبل زن جوانی به نام مریم با حضور در اداره پلیس از مزاحمت‌های مرد جوانی که با تهدید در فضای مجازی قصد اخاذی و ایجاد رابطه شوم داشت خبر داد.

وی افزود: ماموران در تحقیقات ابتدایی زن 30 ساله را هدف تحقیق قرار دادند و در بررسی ها مشخص شد که چندی قبل مردی به عنوان نماینده یک شرکت اینترنتی و به بهانه نصب مودم خانگی و نصب مودم به خانه وی مراجعه می‌کند.

سرهنگ تورج کاظمی ادامه داد: در ادامه مشخص شد که نماینده شرکت اینترنتی پس از حضور در خانه زن جوان به بهانه ایراد در سیستم گوشی موبایل و نرم افزار های اجتماعی، تلفن همراه زن جوان را گرفته و دقایقی مورد بررسی قرار داده است و پس از آن مزاحمت‌های مرد ناشناس برای زن جوان شروع شده است.

رییس پلیس فتا تهران گفت: همین سرنخ کافی بود تا ماموران به نماینده شرکت خدماتی مظنون شوند و تیم کارشناسی پلیس فتا با اقدامات فنی و بررسی گوشی زن جوان خیلی زود موفق به شناسایی مرد جوان شدند.

وی ادامه داد: مریم در این مرحله با شناسایی تصویر مرد جوان که به عنوان نماینده یک شرکت اینترنتی پای در خانه‌اش گذاشته بود گفت که مرد جوان پس از دسترسی به گوشی موبایلم و با توجه به اینکه به مخاطبینم در فضای مجازی دسترسی پیدا کرده بود از همه گفتگوهای من اطلاع داشت و سپس با نام یکی از بستگانم شروع به گفتگو در فضای مجازی با من کرد.

مریم در ادامه به ماموران گفت: مرد جوان با توجه به اطلاعات و کافی که از من داشت و من فکر می کردم او یکی از بستگانم است خیلی زود به او اعتماد کردم و تعدادی از تصاویر شخصی‌ام را برای او ارسال کردم که پس از آن تهدیدهای و اخاذی‌های مرد جوان شروع شد.

زن جوان ادامه داد: وقتی فهمیدم که مرد جوان با مشخصات جعلی و فریبکاری توانسته اعتماد مرا جلب کند و با در اختیار داشتن تصاویر شخصی‌ام قصد اخاذی و ایجاد رابطه شوم دارد دیگر پاسخ پیام‌های او را ندادم اما در ادامه متوجه شدم وی با دسترسی به اطلاعات گوشی موبایلم همه تصاویر و فیلم های خانوادگی ام را در اختیار دارد که برای کمک به پلیس مراجعه کردم.

سرهنگ تورج کاظمی گفت: کارشناسان پلیس فتا در این مرحله برای دستگیری خسرو 37 ساله وارد عمل شدند و وی را در منطقه پیروزی تهران و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

متهم پس از دستگیری از ترس اخراج از شرکت اینترنتی ابتدا خود را بیگناه می‌دانست اما وقتی در برابر مدارک و شواهد پلیس قرار گرفتبه ناچار لب به سخن باز کرد.

خسرو در حالیکه ابراز پشیمانی می‌کرد به ماموران گفت: وقتی برای نصب مودم به خانه زن جوان رفتم در یک لحظه وسوسه شدم و به بهانه رفع ایراد گوشی زن جوان توانستم به تلگرام وی دسترسی پیدا کنم و سپس تصاویر و فیلم‌های خانوادگی وی را کپی کردم.

متهم ادامه داد: بعد از خروج از خانه زن جوان ابتدا خواستم همه تصاویر را پاک کنم اما وسوسه شدم تصمیم گرفتم با تهدید به انتشار تصاویر وی اقدام به اخاذی و ایجاد رابطه شوم کنم که دستگیر شدم.

توصیه پلیسی

رییس پلیس فتا تهران در راستای این خبر گفت: بهتر است درکنار استفاده مطلوب فضای مجازی با رعایت برخی آداب از سوء تفاهم و آسیب های تعامل در این فضا بکاهییم همانطور که برای حضور در جامعه و تعامل با دیگران رعایت احترام به حریم خصوصی افراد ضروری است فضای مجازی و شبکه های اجتماعی خالی از این امر نیستند .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟