حجم ویدیو: 26.04M | مدت زمان ویدیو: 00:02:10

اخبار اختصاصی رکنا - کپی رایت

به گزارش اختصاصی رکنا، سرهنگ احمد یادگاری، رییس پلیس کوهستان پلیس پیشگیری پایتخت به رکنا گفت: پلیس در کلیه اماکن کوهستانی تهران که پذیرای گردشگران است حضور دارد و خدمت رسانی به شهروندان را وظیفه اصلی خود می داند. نوع ماموریت های پلیس کوهستان میطلبد که تجهیزاتی به روز برای تردد در صعب العبورترین نقاط کوهستانی را داشته باشد.

وی افزود:حضور پلیس کوهستان در مناطقی کوهستانی چون توچال، دربند و کوهسار موجب ایجاد امنیت و ارامش خاطر گردشگران است.

همچین وی در ادامه گفت : یکی از مجرب ترین گروه های اسکی این پلیس در اختیار پیست اسکی توچال است که علاوه بر ایجاد امنیت در پیست اسکی وظیفه امداد رسانی به کوهنوردان، در راه مانده و اسکی سواران آسیب دیده و همکاری با سایر دستگاه های امداد رسانی را بر عهده دارد .

سرهنگ یادگاری به حادثه مفقود شدن چند تن از کوهنوردان در منطقه کوهستانی وردیج اشاره کرد و گفت: تیم عملیات پلیس کوهستان در کوتاهترین زمان ممکن با بکارگیری تجهیزات فنی موفق به پیدا کردن این گروه کوهنوردی شدند و آنان را از مرگ حتمی نجات دادند.

سرهنگ یادگای از گردشگران خواست در مراجعه به مناطق کوهستانی برای صعود از مسیر های مشخص شده و تجهیزات کامل استفاده کرده و قبل از صعود هماهنگی های لازم را با پلیس کوهستان انجام دهند تا دچار مشکلاتی چون مفقودی و گرفتاری در برف و بهمن نشوند.

رییس پلیس گوهستان پلیس پیشگیری پایتخت افزود: یکی از وظایف این پلیس برخورد با جرائم مشهود چون سرقت، استعمال و خرید فروش مواد مخدر در ناطق تحت پوشش بوده تا امنیت برای شهروندان و گردشگران در این مناطق بر قرار باشد

همچین وی از شهروندان خواست هرگونه پیشنهاد و یا انتقاد از عملکرد پلیس کوهستان را از طرق سامانه ۱۹۷ گزارش کرده و یا در صورت مواجه مشکل در معابر کوهستانی مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟