این دزد در 5 ثانیه در خودروها را باز می کند +فیلم  لحظه شگرد سرقت
حجم ویدیو: 9.47M | مدت زمان ویدیو: 00:01:32

به گزارش گروه حوادث رکنا، چندی قبل ماموران پلیس Police تهران در جریان سرقت‌های سریالی باطری‌های خودرو قرار گرفتند و تیمی از ماموران تجسس کلانتری برای دستگیری عاملان این سرقت‌ها وارد عمل شدند.

ماموران در گام نخست تحقیقات پی‌بردند که دزدان حرفه‌ای برای اجرای سرقت‌هایشان ابتدا اقدام به خم کردن در خودروها کرده و سپس با بازکردن در خودرو به سراغ موتور خودرو رفته و باطری‌های خودرو را سرقت Stealing می‌کردند.

photo_2018-12-04_17-38-47

تجسس‌های پلیسی ادامه داشت تا اینکه روز شنبه 3 آذر ماه سال جاری ماموران گشت کلانتری به خودروی پراید سفید رنگی که 3 مرد جوان سوار بر آن بودند مشکوک شدند و دستور ایست را برای راننده خودرو صادر کردند.

همین کافی بود تا تعقیب و گریز پلیسی کلید زده شود و ماموران در خیابان فلاح خودروی مردان مرموز را که با سرعت زیاد سعی بر فرار Escape داشتند را تعقیب کردند تا اینکه ماموران با رعایت قانون Law استفاده از اسلحه اقدام به تیراندازی به سمت لاستیک‌های خودروی پراید کردند.

2 لاستیک خودرو مردان مرموز هدف گلوله پلیس قرار گرفت و خودروی 3 مرد جوان در کنار خیابان متوقف شد که در این صحنه 2 تن از آنها پا به فرار گذاشتند و راننده خودرو قبل از فرار توسط ماموران دستگیر شد.

ماموران در بازجویی‌های پلیسی پی بردند که این متهم یکی از اعضای باند دزدان باطری‌های خودرو هستند که در تعقیب و ماموران بودند.

گفتگو با سارق حرفه‌ای

علی 30 ساله که در کمتر از 10 ثانیه اقدام به باز کردن در خودروها و سرقت باطری آنها می‌زند ادعا می‌کند به خاطر اعتیاد دست به دزدی theft زده است.

سابقه‌داری؟

سابقه شرارت و مواد داشتم.

آخرین بار کی زندان Prison بودی؟

3 ماه قبل از زندان آزاد شدم.

الان به چه جرمی دستگیر شدی؟

سرقت باطری خودرو.

شیوه و شگرد؟

در خودرو را خم می‌کردم و سپس اقدام به باز کردن قفل درها کرده و در موتور را باز می‌کردم و در ادامه اقدام به سرقت باطری خودروها می‌کردم.

شیوه و شگرد را از کجا یاد گرفته بودی؟

زندان که بودم، هم سلولی‌هایم درباره شیوه و شگرد دزدی‌هایشان صحبت می‌کردند که من هم در آنجا یاد گرفتم.

در چند ثانیه دزدی می‌کردی؟

در کمتر از 10 ثانیه نقشه سرقت را به اجرا می‌گذاشتیم.

فکر نمی‌کردی دستگیر شوی؟

می‌دانستم دستگیر شوم اما به پول نیاز داشتم.

چرا دزدی می‌کردی؟

به پولش نیاز داشتم.

چه نیازی؟

برای تامین هزینه اعتیادم و هزینه‌های زندگی‌ام دزدی می‌کردم.

اعتیاد داری؟

شیشه می‌کشم.

ازدواج کردی؟

بله، 3 فرزند دارم.

چند سرقت انجام دادی؟

200 باطری خودروی در مدت زمانیکه از زندان آزاد شدم انجام دادم.

کی دستگیر شدی؟

9 روز قبل ، اما همدستانم توانستند فرار کنند.

آزاد شوی دوباره دزدی می‌کنی؟

نه، پشیمانم و توبه کردم.

بنا به این گزارش، متهمان برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پلیس تهران قرار دارند و تحقیقات برای دستگیری 2 سارق فراری این پرونده ادامه دارد.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

کدخبر: 442308 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟