حجم ویدیو: 40.84M | مدت زمان ویدیو: 00:06:25

به گزارش گروه حوادث رکنا، چندی قبل ماموران پلیس Police در غرب تهران در جریان سرقت‌های سریالی لوازم داخل خودرو که دزدان بیشتر اقدام به سرقت Stealing مدارک شناسایی می‌کردند، قرار گرفتند.

ماموران در گام نخست تحقیقات پی‌بردند دزدان با شناسنامه‌های سرقتی دست به 3 سناریوی تبهکاری با مدارک سرقتی و جعل شده، می‌زنند.

در این مرحله مشخص دزدان پس از سرقت شناسنامه و کارت ملی طعمه‌هایشان اقدام به تغییر عکس شناسنامه‌ها کرده و متهمان با مراجعه به ثبت احوال و با در دست داشتن یک گواهی جعلی اقدام به گرفتن کارت ملی‌شان می‌کردند و با تکمیل شدن مدارک اقدام به باز کردن یک حساب بانکی سناریوی کلاهبرداری‌هایشان را به اجرا می‌رساندند.

دزدان در ادامه با گرفتن کارت عابربانک و رمز کارتی آنها اقدام به انتقال حساب طعمه‌هایشان به حساب دیگری می کردند.

تیم پلیسی در گام بعدی پی‌بردند که این باند در شاخه دیگری از تبهکاری‌هایشان با مدارک جعلی اقدام خرید سیم کارت‌های تلفنی کرده و سپس به بهانه برنده شدن در مسابقه رادیویی و تلویزیونی طعمه‌هایشان را پای دستگاه عابربانک کشانده و با انتخاب کردن گزینه زبان انگلیسی و راهنمایی‌هایی که به طعمه‌هایشان می‌کردند حسابشان را خالی می‌کردند.

در ادامه تحقیقات مشخص شد این باند در سناریوی دیگری اقدام به فروش کارت‌های عابربانک به دیگر تبهکاران می‌کردند.

ردیابی‌های پلیسی برای دستگیری اعضای این باند ادامه داشت که ماموران خیلی زود پی‌بردند که این تبهکاری‌ها از سوی یکی از متهمان سابقه‌دار است.

بدین ترتیب ماموران با بررسی دوربین‌های مداربسته توانستند خودروی عامل این تبهکاری‌ها را شناسایی کنند که ماموران پی بردند که وی در 3 نقطه پایتخت زندگی می‌کند.

ردیابی‌ها ادامه داشت تا اینکه ماموران پی‌بردند که جاعل حرفه‌ای آخرین‌بار در خیابان آزادی Freedom که نزدیک به یکی از خانه‌هایش است به یک عابربانک مراجعه کرده و همین کافی بود تا خانه وی تحت نظر ماموران قرار گیرد.

ماموران کلانتری 135 آزادی با شناسایی مخفیگاه متهم در عملیاتی غافلگیرانه 2 مرد و یک زن را که در این باند فعالیت داشتند دستگیر کردند.

گفتگو با منصور

منصور 35 ساله که عاشق جعل کردن است ادعا می‌کند تا وقتی که زنده است در همین زمینه جعل فعالیت می‌کند تا بمیرد.

سابقه‌داری?

3 بار به خاطر جعل و کلاهبرداری Fraud زندان رفتم.

چند سال است که خلاف می‌کنی؟

15 سال.

اعتیاد داری؟

بله، هروئین مصرف می‌کنم.

بعد از آزادی چه مدت است که این کار را می‌کنی؟

نزدیک به 2 سال.

چقدر پول به دست آوردی؟

500 میلیون تومان.

با پول‌ها چه کردی؟

هزینه اعتیاد و زندگی‌ام می‌کردم.

فکر نمی‌کردی دستگیر شوی؟

مهم نبود.

آزاد شوی دوباره کلاهبرداری می‌کنی؟

شاید دوباره این کار را انجام دهم.

نوشته‌های شناسنامه را چطور پاک می‌کردی؟

با یک مواد خاص پاک می‌کردم.

بنا به این گزارش، متهمان برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پلیس پایتخت قرار دارند.

اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟