سردار «علی‌اکبر جاویدان» اظهار کرد: در پی افزایش سرقت Stealing خودرو در برخی نقاط مختلف استان خصوصا در مرکز استان، مراتب شناسایی و دستگیری عوامل سرقت به صورت ویژه در دستور کار ماموران مبارزه با سرقت پلیس Police آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: اعضاء این باند با شناسایی خودروهای سواری خصوصاً پراید که از تجهیزات و وسائل ایمنی برخوردار نبودند در یک فرصت مناسب اقدام به سرقت خودرو می کردند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: سارقان پس از سرقت خودرو، اقدام به سرقت وسائل و قطعات آن کرده و خودرو را در نقاط خلوت و بیرون از شهر رها می کردند.

جاویدان تصریح کرد: محل هایی که بیشتر سرقت خودرو اتفاق افتاده بود تحت کنترل و مراقبت ماموران قرار گرفت تا اینکه اواخر هفته گذشته با استعلام یک دستگاه سواری پراید، به این نتیجه رسیدند که خودرو مورد نظر سرقتی است.

وی اظهار کرد: طی یک تعقیب و گریز پلیسی خودرو مورد نظر توقیف و راننده و سرنشین خودرو نیز دستگیر شد.

فرمانده انتظامی گلستان با اشاره به تحقیقات صورت گرفته از متهمان در پلیس آگاهی، تصریح کرد: متهمان در تحقیقات تخصصی انجام شده به سرقت خودرو در استان های گلستان و سمنان اقرار و اعتراف کردند با همکاری همدستانشان خودروهایی که از ایمنی کافی برخوردار نبودند را شناسایی و در یک فرصت مناسب اقدام به سرقت این خودروها می کردند.

وی ادامه داد: با تلاش ماموران در یک عملیات 3 همدست سارق و 6 مالخر نیز دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی گلستان یادآور شد: متهمان در تحقیقات تخصصی انجام شده به 54 فقره سرقت خودرو اعتراف کردند که با تلاش ماموران 37 دستگاه خودرو سرقتی کشف و تلاش برای کشف دیگر خودروهای سرقتی همچنان ادامه دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟