پرونده کدخبر: 296076 ارسال پرینت 30259

رکنا: با ناکام ماندن تلاش پلیس برای بازداشت عامل یا عاملان قتل وی درخواست دیه از بیت‌المال را مطرح کرد.

بیست و سوم فروردین ماه سال 84، مأموران پلیس، جسد دختر جوانی را در کانال آب، حوالی میدان تره بار شهرری کشف کردند. با مشاهده آثار ضرب و جرح روی بدن آن دختر، شواهد نشان می‌داد که وی به قتل Murder رسیده است.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی، مرد میانسالی به اداره پلیس رفت و مأموران را از ناپدید شدن دختر 25 ساله‌اش ندا باخبر کرد. او گفت: «ندا عصر روز گذشته به خانه یکی از دوستانش رفت، اما دیگر به خانه برنگشت. دوستش گفت که ندا به خانه‌شان نرفته و هرجا سراغش را رفتیم، اما از او خبری نشد. نگرانم اتفاق بدی افتاده باشد.‌»

این مرد در ادامه گفت: «‌ندا عقد کرده بود و قرار بود چند روز دیگر جشن ازدواجش را برگزار کنیم.‌»

توضیحاتی که این مرد در اختیار پلیس گذشت با مشخصات جسدی که در کانال آب پیدا شده بود مطابقت داشت، بنابراین او راهی پزشکی قانونی شد و جسد دخترش را شناسایی کرد.
بعد از کشف هویت، کارآگاهان در اولین گام از نامزد ندا تحقیق کردند، اما از آنجائیکه هیچ مدرکی علیه او پیدا نشد، آن مرد آزاد شد. در ادامه یکی از همسایه‌ها در تحقیقات محلی به مأموران گفت: «روز حادثه Incident ندا را حاشیه خیابان دیدم که منتظر ماشین بود. لحظاتی بعد خودروی پیکانی ایستاد و راننده او را به زور سوار ماشین کرد و رفت. شاید قتل کار او باشد.‌»

هر چند مأموران پلیس در این باره تحقیق کردند، اما موفق به شناسایی راننده پیکان نشدند. بعد از گذشت 12 سال از حادثه، به دلیل پیدا نشدن عامل یا عاملان حادثه، اولیای‌دم درخواست دیه از صندوق بیت‌المال را مطرح کردند. با این درخواست پرونده به شعبه 11‌دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و روی میز هیئت قضایی به ریاست قاضی متین راسخ قرار گرفت.

با اعلام رسمیت جلسه، اولیای‌دم بعد از شرح ماجرای 12ساله گفتند: «در آرزوی جشن عروسی دخترمان بودیم، اما حسرت آن در دلمان ماند. با اینکه سال‌ها از مرگ دخترمان گذشته، اما هنوز حادثه برای ما تازگی دارد. اگر قاتل The Murderer یا قاتلان پیدا می‌شد کمی آرام می‌شدیم، اما این اتفاق هم نیفتاد. حالا نمی‌خواهیم خون دخترمان پایمال شود به همین دلیل درخواست دیه از بیت‌المال را داریم.‌»

در پایان هیئت قضایی با این درخواست موافقت کرد و دستور پرداخت دیه از بیت‌المال را صادر کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار اختصاصی رکنا را از دست ندهید:

فیلم اعتراف حمید صفت: بچه طلاق هستم و ... + عکس

حمید صفت خواننده مطرح رپ به خاطر قتل شوهر مادرش دستگیر شد+ عکس

معجزه تکان دهنده هنگام خاکسپاری مرد ارمنی مسلمان شده در قبرستان دماوند+ عکس

مردی دوستش را که با زنش ارتباط داشت با تبر در کافی شاپ کشت + فیلم

حکم دادگاه برای زایمان جنجالی دختر 10 ساله +عکس

دستبرد 3 سارق شیک پوش به خانه کارشناس مشهور فوتبال در قیطریه+ عکس

بلای وحشتناکی که بر سر ندا قبل از جشن عروسی اش آمد

برادرم وقتی ارتباط عاشقانه فرانک و سعید را فهیمد مرا به باد کتک گرفت و ...

اعترافات پدرخوانده به تکه تکه کردن عروس داماد در خانه اش / سرها را با اره برقی جدا کردم ودر یوسف آباد رها کردم + عکس قاتل

عکس دلخراش از آزار کودک 18 ماه در کرمان / 14+

بلایی که 2 پسر نوجوان سر کنکوری های مشهد می آوردند

سناریوی وحشتناکی که برای 2 زن و یک دختر در ویلای ساحلی نوشهر رقم خورد + عکس

همسایه ها از شلیک های مرد عصبانی به عروس و داماد و صدای اره برقی گفتند و ... + فیلم و عکس

فائزه زن صیغه ای ام بود، او آبرویم را برد و من ... + عکس

فیلم صحنه ای دیدنی از دوئل تانک ارتش سوریه و ار پی جی داعش

حمله سرنشینان خودروی چری به یک راننده در خیابان ورزش شهرکرد / پلیس از مردم کمک خواست

باردار شدن دختر 10 ساله از عمویش+عکساخبار مرتبط

ارسال نظر

  • علی 0 0

    سلام.پدر منهم سال 84 به قتل رسید اما تا کنون نه قاتل ایشان پیدا شد نه دیه ای که دولت تعیین کرده را به ما دادند.همش میگن پول نیست و خزانه خالیه این خزانه کی پر میشه معلوم نیست.خالی شدنش خوب زود میشه پر شدنش نه