کتک خوردن مردان هندی از زنان برای حاصلخیزی زمین + فیلم
حجم ویدیو: 8.75M | مدت زمان ویدیو: 00:01:22

مردم هند هر ساله در فصل بهار جشنواره عجیبی برگزار می‌کنند که در آن مردان برای حاصلخیزی و باروری زمین کتک می‌خورند.

به گزارش رکنا ، آمدن فصل بهار که همراه با سرسبزی و رویش مجدد زمین همراه است در کشور‌های مختلف جشن‌های بسیاری برپا می‌شود. در هند نیز جشنواره‌های مردمی برگزار می‌شود که در آن ضمن جشن و پایکوبی و خوش آمد گویی به بهار، رسوم نمادینی را برای درخواست و طلب حاصلخیزی و باروری از زمین انجام می‌دهند که بسیار جالب توجه است.

کتک کاری در هند برای حاصلحیزی زمین

در یکی از این جشنواره‌ها به نام «بدون میوه هولی» که در سراسر هند بسیار معروف است، مردان به دست زنان کتک زده می‌شوند که برای همگی بسیار خنده‌دار است. در این رسم زنان با چوب‌های بلند به سر مردان که البته با سپری تزئین شده از آن محافظت می‌کنند، می‌کوبند و این کار را بخشی از رسوم فرهنگی و محلی خود می‌دانند و به برخورد منفی و خشن تبدیل نمی‌شود.

ویدئویی از این جشنواره و رسم عجیب آن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که با واکنش بسیاری همراه بوده است. در این ویدئو همچنین نشان داده می‌شود که علاوه بر کتک زدن مردان، طبل زدن، نواختن موسیقی محلی، رقص گروهی انجام می‌شود.

از جمله واکنش‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی به این ویدئو، تجمع مردم با وجود همه گیری ویروس کرونا و بدون رعایت هیچ فاصله اجتماعی یا استفاده از ماسک است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟